archive10 Tetor, 2020 - 23:45

Lajme

VIDEO : Ramush Haradinaj ia kris këngës përsëri

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ia krisi këngës përsëri. E kjo ndodhi vetëm një ditë pasi deputeti i VV’së, Rexhep Selimi, tha për Haradinajn se nuk ka lidhje me këndim, shkruan Express. Haradinaj në Kanal10, e këndoi këngën e tij të preferuar “Kah po m’shko moj...
Lajme

‘Zhduket’ Presidenti Thaçi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, që nga propozimi i aktakuzës ndaj tij nga Gjykata Speciale ka qenë i izoluar nga ndërkombëtarët, duke mos zhvilluar asnjë takim me ndonjë nga liderët evropianë dhe më gjerë. Të vetmin takim, Thaçi e ka zhvilluar me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan,...
Lajme

Ndërpriten 3 dasma, mbyllen disa lokale: Zemaj i ashpër, po pengohet luftimi ndaj Covid-19

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj është shprehur i indinjuar me mos respektimin e masave antiCovid me rikthimin e tubimeve dhe dasmave tradicional që pengojnë luftën ndaj Covid-19, shkruan Gazeta Metro. Zemaj i revoltuar është shprehur se kthimi i tubimeve të qytetarëve dhe dasmave tradicionale, lëndon rënd disiplinën dhe rekomandimet për...
ShowBiz

E bija e Lutfi Hazirit provokon nga shtrati

Lotina Haziri jo rrallë herë provokon me asetet e saj. E bija e kryetarit të Gjilanit, këtë herë ka realizuar një fotografi nga shtrati, ku dhe duket në super formë. Me një bluzë të shkurtër, ajo nxjerr në pah linjat e trupit e saj, shkruan IndeksOnline. Padyshim, një pozë e...
Lajme

Digjet një veturë në këtë qytet të Kosovës!

Një veturë është djegur në mes të rruges në fshatin Vojtesh të Mitrovicës, raporton Gazeta 02 press. Burime të 02 press-it kanë bërë të ditur se për fat të mirë nuk ka persona të lenduar dhe se vetura është me targa të Shqipërisë. Më poshtë pamjet:...
Sporti

Vdes kryetari i parë i FFK-së

Futbolli kosovar sot ka marr një lajm të hidhur. Në orët e para të mëngjesit të sotëm, në Prizren ka ndërruar jetë në moshën 76 vjeçare, kryetari i parë i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Bytyqi. Përveç që ishte kryetar i FFK-së, për shumë vite ishte edhe kryetar i...
Lajme

Rritja e rasteve, Zemaj paralajmëron rikthimin e masave shtrënguese

Ministri i Shëndetësisë në Qeverinë e Kosovës, Armend Zemaj gjatë një konference për media, ka bërë të ditur se Kosova ka shënuar rritje të lehtë të rasteve me COVID-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi. Kjo rritje e lehtë e rasteve, tha Zemaj, bën që të veprohet urgjentisht për të parandaluar...
1 2 3 4
Page 1 of 4