archive9 Tetor, 2020 - 23:20

Lajme

Publikohet video: Shkelzen Gashi e quan Dukagjinin ‘Metohi’ dhe thotë fajtorë për masakrën e Tivarit janë shqiptarët

Publicisti Shkëlzen Gashi vazhdon të jetë personi më kritikues për tekstet alternative gjashtë vëllimshme për Historinë e Ballkanit. Përmbajtjen e këtyre teksteve e ka kritikuar dhe e ka gjykuar si tendencioze Gashi, duke thënë se “arsyeja pse shqiptarët nuk paraqiten siç duhet në këto tekste, është përgjegjësi edhe e historianëve...
Lajme

Avokati i Rugovës tregon arsyet e arrestimit

Kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova është arrestuar sot dhe është dërguar në mbajtje nën dyshimet për keqpërdorim të detyrës zyrtare. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar Policia e Kosovës. Ndërsa, avokati i Rugovës, Besnik Berisha për portalin e tij, Sinjali, deklaroi se shoqërimi dhe ndalimi në polici...
Lajme

Policia jep detajet nga arrestimi i kryetarit të Istogut

Në pyetjen e Expressit për rastin e Rugovës, Policia e ka konfirmuar se janë intervistuar tre të duashuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare. “Mund të konfirmojmë se hetuesit policorë të Drejtorisë për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit (DHKEK) më, 09.10.2020 kanë intervistuar tre persona në cilësinë e të dyshuarve,...
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Arrestohet Haki Rugova

Është arrestuar kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova, kështu raportojnë mediat. Më urdhër të Prokurorisë, së bashku me të janë ndaluar edhe nënkryetari dhe një zyrtar i komunës. Indeksonline ka kontaktuar edhe me Policinë, por të njëjtit thanë që s’kanë informacione për arrestimin e tij. /indeksonline/...
Lajme

Shkelqim Millaku reagon ndaj postimit të Flamur Shalës

Më poshtë po ju sjellim reagimin e plotë të Prof.asoc.dr. Shkelqim Millaku ndaj Flamur Shalës, pasi ky i fundit e kishte publikuar në facebook pjesë nga libri i Shkelqim Millaku, ku shiheshin gabime drejtshkrimore: Reagim ndaj të pavërtetave dhe shpifjeve të prof.ass.dr. Flamur Shalës Kolegun e përgëzoj për një guxim...
Lajme

Lojërat e fatit mund të hapen përsëri në Kosovë

Qeveria e Kosovës ka draftuar një projektligj për Lotarinë e Kosovës. Aksioni në Karaçevë  Ishte njëri ndër  më të mëdha kundër krimit të organizuar. Aty Policia e Kosovës shkatërroj disa biznese  ilegale në të cilat zhvilloheshin lojërat e fatit. Gjithë këto veprime u morën pasi që me një ligj të...
Lajme

“Mos shit mend dhe ec prej shpije”, tensionohet situata në Kuvend

Deputeti i Vetëvenodsjes Mefail Bajqinovci ka kërkuar nga Kryeminsitri Hoti të dorëhiqet, duke i lëshuar atij një lumë akuzash për qeverisje, shkruan Gazeta Metro. Sipas tij, Hoti nuk pyetet nga askush prandaj nuk ka nevojë që të shesë mend dhe duhet të lëshojë rrugë duke shkuar në shtëpi. “Kjo qeveri është...
ShowBiz

Rita Ora elegante dhe joshëse

Këngëtarja e famshme, Rita Ora ka publikuar së fundmi në “Instagram” disa imazhe të shkëputura nga seti fotografik më i ri i saj. Në fotot në fjalë, bukuroshja shqiptare shfaqet e veshur me një xhaketë me dekolte të hapur nën të cilën nuk mbante fare reçipeta Teksa provokoi me gjoksin,...
1 2 3 5
Page 1 of 5