archive8 Tetor, 2020 - 23:57

Sporti

Shala, tifozëve të Kosovës: Na falni, ju zhgënjyem

Kosova është mposhtur 2-1 nga Maqedonia e Veriut në gjysmëfinale të play-off, duke marrë fund ëktu ëndrra evropiane për “Dardanët”. Pas ndeshjes, mesfushori i Kombëtares së Kosovës, Herolind Shala, kërkoi falje siç tha ai “që i kemi zhgënjyer tifozët”. “Në minutat e fundit të ndeshjes kishim shumë depërtime, por nuk...
Sporti

Përfundon ëndrra evropiane për Kosovën

‘Euro 2020’ mbetet vetëm një ëndërr për Kosovën. Maqedonia e Veriut fiton 2-1 dhe do të luftojë me Gjeorgjinë për një biletë në Kampionatin Evropian. Ëndrra evropiane për Kosovën mbetet vetëm ëndërr. Në gjysmëfinale të play-off, Kosova, që luajti edhe me mungesa të Rrahmanit, Kryeziut, Muriqit e Rashicës, u mposhtë...
Sporti

Dardanët fillojnë festën në Kosovë

Tifozët e Kosovës, Dardanët tashmë kanë filluar të festojnë, edhe pse ndeshja kundër Maqedonisë së Veriut nuk ka filluar ende. Në pamundësi që këtë ndeshje ta shikojnë nga stadiumi, Dardanët janë grumbulluar, për ta shikuar këtë ndeshje së bashku, shkruan Sinjali Sportiv. Ndeshja në mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut...
Lajme

Covid-19/ Ky ështê lajmi i fundit nga Zvicra

Ky numër është pak më i madh se ai i raportuar një ditë më parë, kur për herë të parë nga fundi i marsit, kishte kaluar mbi shifrën 1000 Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG) ka raportuar sot 1172 raste të reja pozitive me koronavirus, njofton srf.ch. Ky numër është...
Lajme

Shqetësuese, mbeturinat dhe trotuaret e bllokuara po ja rrezikojnë jetën fëmijëve që të shkojnë në shkollën “Ismail Qemaili” Prishtinë

Në rrugën “Qamil Bala” në Prishtinë, fëmijëve që të shkojnë në shkollën “Ismail Qemaili” iu duhet të kalojnë ose mbi mbeturina ose të rrezikojnë e të dalin në rrugë, kjo pasi që trotuaret janë të bllokuara nga veturat e parkuara e kontenier të mbushur me mbeturina. Sipas një fotografie të...
1 2 3 4
Page 1 of 4