archive7 Tetor, 2020 - 23:58

Lajme

Blerta Deliu i reagon Anton Qunit: Ti po gënjen

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu, i ka thënë Anton Qunit se po gënjen kur vjen puna tek deklarata e tij, që bëri në Pressing, ku Quni thotë se më parë do të hynte në koalicion me PDK-në se sa me Listën...
Lajme

Ekspertët shëndetësorë i bashkohen nismës kundër izolimit

Mijëra shkencëtarë dhe ekspertë shëndetësorë i janë bashkuar një lëvizjeje globale që paralajmëron për “shqetësime të thella” rreth politikave të izolimit si shkak i pandemisë së koronavirusit. E njohur si Deklarata Barrington, e njëjta është nënshkruar tashmë nga gati 6,000 shkencëtarë dhe ekspertë mjekësorë në gjithë globin, ashtu sikurse 50,000...
Lajme

Aksident në Mazgit, lëndohen tre persona dërgohen në QKUK

Numri i aksidenteve në vendin tonë, si pasojë e pakujdesisë vazhdon të jetë shqetësues. Rreth orës 18:00 dy vetura janë përplasur në hyrje të austradës, saktësisht në fshatin Mazgit. Rastin për Indeksonline e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës, ku ka dhënë edhe detaje. “Në ora 18:00, policia është njoftuar...
Lajme

Vjen reagimi parë i përbashkët nga tre historianët që morën pjesë në ‘Projektin e Historisë së Përbashkët’

Tre historianët nga Kosova Frashër Demaj, Jusuf Bajraktari dhe Fehmi Rexhepi kanë bërë një deklaratë për opinion, ku në detaje tregojnë për obligimet që kishte grupi punues në projektin ‘Joint History Project’ shkruan Albanian News. Historianët nga Kosova në këtë deklaratë kanë thënë që janë të hapur për diskutim me...
Lajme

Vala e dytë, mbyllen kafenetë dhe baret

Kafenetë dhe baret do të mbyllen duke nisur nga nesër në të gjithë territorin e rajonit të Brukselit për të frenuar përhapjen e koronavirusit të ri, që është përshpejtuar në kryeqytetin belg, njoftuan sot autoritetet. Masa është parashikuar për një muaj, deri më 8 nëntor. ”Konsumi i alkoolit në hapësirat...
ShowBiz

Oriola Marashi merr vëmendjen, pozon me format e saj trupore

Oriola Marashi është një nga modelet më atraktive shqiptare. Ajo gjithashtu është tejet atraktive dhe e ndjekur edhe nëpër rrjetet sociale, ku nuk heziton të ekspozoj format e saj trupore, për të cilat komentohet shumë nga fansat e nga mediat rozë. Oriola edhe së fundmi ka marrë vëmendjen e publikut,...
Lajme

Disa persona nuk po shërohen nga Covid-19, kjo është arsyeja

Për shumicën e njerëzve, COVID-19 është një sëmundje që zgjat pak dhe është e lehtë. Por disa po luftojnë me simptomat e virusit, si lodhje, dhimbje trupi dhe vështirësi në frymëmarrje për muaj me radhë Gjendja e njohur si “covidi i zgjatur” ka një efekt dobësues në shëndetin e njerëzve....
1 2 3 5
Page 1 of 5