archive6 Tetor, 2020 - 22:46

Lajme

Vjosa Osmani nënshkruan peticionin ku kërkohet drejtësi për 11 vjeçarin që u vra në Fushë Kosovë

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka bërë të ditur se ka nënshkruar peticionin online ku kërkohet drejtësi për 11 vjecarin e vrarë në Fushë Kosovë. Osmani bën thirrje qytetarëve që të nënshkruajnë gjithashtu peticionin. “Drejtësi, përgjegjësi, kërkimfalje dhe llogaridhënie për Kujtimin! Unë sapo e kam nënshkruar peticionin ‘Drejtësi...
Lajme

A është përfshirë edhe Turqia në luften Armeni-Azerbajxhan?

Kthimi i Nagorni- Karabakut në një rajon gërmadhe ka kthyer shqetësimin botëror mbi përshkallëzimin e konfliktit. Ushtria e Azerbajxhanit ka bombarduar thuajse të gjitha qendrat e banuara të rajonit autonom që prej vitit 1990 ka shpallur pavarësinë. I përkrahur edhe nga aleatët e tij si Turqia në radhë të parë,...
ShowBiz

Kështu shtrihet Beatrix Ramosaj shtretërve të Dubait

Këngëtarja dhe modelja Beatrix Ramosaj përmes një fotografie që ka postuar në llogarinë e saj në Instagram, ka treguar shtretërve të Dubait. Ajo ka pozuar në shtrat dhe ka shkruar një mesazh në mbishkrimin e fotografisë, shkruan Express. Modelja ka thënë “Mos më vë në pozicion ku duhet t’iu tregoj...
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Gjuajtje me armë në Podujevë, ka të plagosur

Një gjuajtje me armë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Podujevë. Si pasojë, një person është plagosur në këtë rast. Për lajmi.net rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. Ajo ka thënë se i plagosuri është dërguar për trajtim mjekësor. “Sot rreth orës...
Lajme

Raporti i Komisionit Evropian për Kosovën për vitin 2020

Komisioni Evropian ka publikuar raportin për Kosovën për vitin 2020 ku janë përmendur edhe gjetjet kyçe të tij, raporton Gazeta Express. Në këtë raport përmendet edhe dialogu përkatësisht normalizimi i marrëdhënieve me Serbinë. Aty thuhet se Kosova duhet të bëjë përpjekje të mëtejshme në arritjen e një marrëveshje gjithëpërfshirëse dhe...
Lajme

Nuk ndalen, Isa Mustafa i ashpër me Vjosen, e quan kopje e Kurtit

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, tashmë s’është duke i kursyer kritikat dhe akuzat ndaj partisë dhe bashkëpartiakëve të saj, njësoj siç nuk i kishte kursyer përqafimet kur ia kishin dhënë besimin që të kandidonte për kryeministre në zgjedhjet e 6 tetorit. Osmani, e cila është shkarkuar nga dy pozitat që...
1 2 3 5
Page 1 of 5