archive3 Tetor, 2020 - 10:05

Lajme

30vjetori i bashkimit të Gjermanisë, Kurti: Shumë vende perëndimore ishin kundër por Gjermania sot është lokomotivë e BE-së

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në profilin e tij zyrtar i ka kushtuar një shkrim Gjermanisë, me rastin e 30 vjetorit të bashkimit. Kurti ka thënë se shumë vende perëndimore ishin të shqetësuar dhe kishin kundërshtuar bashkimin e dy Gjermanive, por thotë se sot Gjermania është lokomotivë e BE’së....
Lajme

Parashikimi i motit për sot

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat do të lëvizin nga 7 deri në 25 gradë Celsius. “Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa...
Interesante

Arsyeja pse kurrë nuk duhet të mbani fatura në xhep

Sipas një studimi të bërë së fundmi, ka rezultuar se 90% e faturave që jepen në dyqane, lokale apo restorante përmbajnë kimikate që shkaktojnë kancer. Këto fatura përmbajnë një bojë e cila zbehet me kalimin e kohës. Kjo ndodh sepse ato bëhen me letër termike që ka një kimikat të...
1 3 4 5
Page 5 of 5