archive3 Tetor, 2020 - 14:56

Lajme

Deputetet e PDK’së në terren, shijojnë qebapat e Sharrit

Dy deputetet e PDK-së, Ariana Musliu-Shoshi dhe Besa Ismaili, vizituam strukturat e partisë në Prizren, Dragash dhe Zhur. “Mikpritje e veçantë nga Kryetari i Komunës së Dragashit, Kryesitë dhe asambleistë tanë me të cilët bashkëbiseduam që ta rrisim më shumë bashkëpunimin tonë si përfaqësues të qytetarëve. Asamblistët kanë njohuri më...
ShowBiz

Vdes këngëtari i njohur kosovar

 Është ndarë nga jeta të premten mbrëma këngëtari i njohur i gjeneratës së viteve ’80, Fatmir Bajraktari. I ndjeri ka ndërruar jetë pas një sëmundje të shkurtër, duke lënë prapa bashkëshorten dhe tre fëmijët. Bajraktari ishte i shtrirë prej ditësh në spital dhe po trajtohej në Qendrën Klinike Universitare të...
Lajme

Zjarri ka përfshirë Shqipërinë, vështirësohet gjendja

Zjarri ka përfshirë fshatin Dukat i Ri në qytetin bregdetar të Vlorës. Era e fortë e vështirësoi gjendjen duke bërë që flakët të përhapen me shpejtësi, duke shkrumbuar sipërfaqet kryesisht me shkurre. Aktualisht, zjarrfikësit ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për shuarjen e zjarrit  ...
Lajme

Ministria e Financave ka një njoftim të rëndësishëm rreth buxhetit

Ministria e Financave është në fazën finale të përgatitjes së projektbuxhetit për vitin 2021, raporton Gazeta Sinjali. Buxheti për vitin 2021 pritet të jetë 2.4 miliardë euro ose 200 milionë euro më i ulët në krahasim me këtë të vitit aktual për shkak të pandemisë COVID-19. Zëvendësministri i Financave, Agim...
Lajme

Kryeministri Hoti, katër fjali por bën plot pesë gabime drejtshkrimore

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, e ka publikuar një shkrim në rrjete sociale për përvjetorin e rënies së Murit të Berlinit. Në të janë pesë gabime drejtshkrimore. Në fjalinë e parë, fjalën “vjet” e shkruan “vjetë”, ndërsa fjalën “Murit” e shkruan me shkronjë të vogël, “murit”, ndonëse bëhet fjalë për...
Lajme

Zjarri kaplon shtëpinë në Ferizaj, ka edhe të vdekur

Policia e Kosovës ka njoftuar se një 66-vjeçar në fshatin Komogllavë të Ferizajit ka vdekur në shtëpinë e tij pasi ishte kapluar nga zjarri. Sipas një komunikate të policisë, forcat e rendit kishin arritur ta nxjerrin të moshuarin por ai ka ndërruar jetë si pasojë e asfiksisë, raporton Express. “Sot...
ShowBiz

Bebe Rexha befason fansat, pozon duke u pastruar në banjo

Bebe Rexha së fundi ka befasuar fansat me ndryshimin e papritur që bëri në dukje. Këngëtarja ka ngjyrosur flokët me ngjyrë të kuqe, ndërsa për fansat solli edhe procesin se si e realizoi këtë ndryshim. Së fundi, ajo publikoi një fotografi të shkrepur nga momenti kur ngjyrosi flokët dhe shfaqet...
Lajme

Hoti me lajmin e mirë për qytetaret

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti pas 100 ditëve të qeverisjes, e ka komentuar gjendjen me COVID-19 në Kosovë. Hoti përmes një grafikoni ka paraqitur rënien e numrit të rasteve, teksa thotë se e kanë shumëfishuar numrin e testimeve. “Pas më shumë se 100 ditësh qeverisje, e përshëndes suksesin e vendit...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5