archive3 Tetor, 2020 - 20:31

Lajme

Mjeku i Presidentit Trump tregon gjendjen e tij shëndetësore

Mjeku i presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, Sean Conley, tha të shtunën përmes një konference për media nga spitali ku po trajtohet presidenti, se ai deri më tash është në gjendje mjaft të mirë shëndetësore. “Këtë mëngjes presidenti është në gjendje mjaft të mirë”, tha Conley. Presidenti i...
Lajme

Shtëpia e Bardhë me një njoftim rreth gjendjes së Trump

Të premten vonë në mbrëmje Presidenti Donald Trump, i cili është shtruar në spital për shkak të infektimit nga COVID-19, në një postim në Twitter shkruante, “Mendoj se po shkon mirë! Faleminderit të gjithëve”, u shpreh Presidenti Trump ndërsa shprehu mirënjohje. Mjeku i presidentit Sean Conley tha të premten në...
Lajme

Dy viktima dhe 11 të zhdukur nga moti i ligë

Ka shkuar në dy numri i viktima dhe në 11 numri i të zhdukurve nga shirat e rrëmbyeshëm në Itali. Shira të tillë në vendin fqinj nuk janë parë që prej viti 1958. Si pasojë, rrugët dhe banesat janë shkatërruar nga prurjet e rrëmbyeshme. Ndërkohë, autoritetet kanë shpëtuar pesë persona,...
Lajme

Arrestohet vrasësi i pronarit të kompanisë “Selo Tours”

Policia e Novi Pazarit ka njoftuar se ka arrestuar të dyshuarin, E, 39-vjeçar për vrasjen e biznesmenit nga Kosova, Selajtin Janjeva. Gazeta serbe Kurir raporton se i dyshuari është arrestuar pasi ekziston dyshimi se ka kryer vrasje.  Ndërsa, është arrestuar edhe një 52-vjeçar si person që ka ndihmuar vrasjen e...
Lajme

Ministria e Arsimit nxjerrë një vendim të ri

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka nxjerrë një vendim përmes së cilit obligon të gjithë zyrtarët publikë të punësuar në këtë ministri që të respektojnë orarin e punës, në të kundërtën ndaj tyre do të merret masë disiplinore që mund të rezultojë me heqjen e 20 deri në 40...
1 2 3 4 5
Page 2 of 5