archive3 Tetor, 2020 - 23:49

Lajme

Parashikimi i motit, nga nesër rritje temperaturash

Nesër në Kosovë pritet të mbajë mot me vransira dhe me intervale me diell. Instituti Hidrometeorologjik njofton se në pjesën veriperëndimore dhe veriore të vendit parashihen reshje shiu, situatë e cila do të ndikoj dukshëm në rënien e fushave termike në pjesën e Dukagjinit, deri sa pjesa tjetër e territorit...
Shkencë

Zbulohet një nga planetët “më ekstrem” që është parë ndonjëherë

Shkencëtarët kanë zbuluar planetin që e konsiderojnë si më “ekstremin” që është parë ndonjëherë. Temperatura në sipërfaqen e këtij planeti është 3200 gradë Celsius. Planeti është zbuluar falë teleskopit hapësinor “Cheops”. Studiuesit nga Universiteti i Bernës kanë kryer një studim të hollësishëm mbi këtë planet. Ata thonë se planeti orbiton...
Lajme

Vijon rritja e rasteve me COVID-19, paralajmërohet mbyllja

Italia vijon të tregojë rritje të rasteve të reja me koronavirus nga dita në ditë. Në 24 orët e fundit nga 119 mijë teste të kryera, 2 mijë e 844 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, shifër kjo që nuk regjistrohej prej 24 prillit. Viktima janë 27, ndërkohë që nga...
1 2 3 5
Page 1 of 5