archive2 Tetor, 2020 - 23:47

Lajme

Pompeo: Kemi bërë punë të mirë me Kosovën dhe Serbinë

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, u zotua të premten gjatë një vizite në Dubrovnik, qytetin bregdetar kroat se Washingtoni do të mbetet “jashtëzakonisht u angazhuar” në Ballkan. Sekretari Pompeo i bëri këto komente gjatë një konference të përbashkët me kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviç. Ai vlerëso lartë dakordimin për...
Lajme

Zemaj jep lajmin e mirë rreth vaksinës kundër COVID-19

Ministri i Shëndetësisë (MSH), Armend Zemaj gjatë intervistës për Telegrafi.com ka bërë të ditur se Ministria e Shëndetësisë ka siguruar 160.500 vaksina për gripin sezonal. Ai theksoi se me Ligjin e anti COVID-19, deputetët e Kuvendit të Kosovës e kanë obliguar që qytetarëve t’ju sigurohet vaksina kundër COVID-19. “Aktualisht kemi...
Lajme

Kosova përfiton ndihmën më të madhe nga Gjermania kundër Covid-19

Ministria e Mbrojtjes e Gjermanisë dorëzoi grupin e parë të pajisjeve mjekësore për të mbështetur Kosovën dhe Malin e Zi në përpjekjet e tyre kundër pandemisë COVID-19. “Mallrat mjekësorë përfshijnë kryesisht pajisje mbrojtëse personale si: maska FFP2, maska kirurgjike, dorëza njëpërdorimshe dhe syze mbrojtëse. Kjo do të ndihmojë personelin mjekësor...
Lajme

Vetura godet një femër, ishte duke ecur në zebra

Një femër është goditur nga një veturë pasditen e sotme në Prishtinë. Dëshmitarët, të cilët edhe kanë dërguar video në adresë të “Indeksonline”, tregojnë se ajo u godit nga automjeti derisa ishte në zebra. Aksidenti ndodhi në Bulevardin Dëshmorët e Kombit, konkretisht përballë Selisë Qendrore të Aleancës për Ardhmërinë e...
Lajme

Gjendet pa shenja jete një i moshuar në Prishtinë

I moshuari nga Prishtina i cili tash e disa javë raportohet i zhdukur është gjetur sot pa shenja jete. Lajmin e ka bërë të ditur vullnetari Ridvan Tahiri i cili me një grup njerëzish ishin angazhuar në kërkimin e tij. Tahiri shkruan se ai është informuar se Berkolli është gjetur...
Lajme

Ministria e Shëndetësisë me një njoftim rreth masave anti-Covid

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës e ka publikuar udhëzuesin final për maska, ku tregohet se kur qytetarët duhet të përdorin maska, e kur jo. Në njërin version të udhëzuesit thuhej se maska mund të hiqet në rast të ecjes vetëm në rrugë, mirëpo kjo pikë është larguar dhe përfundimisht dënohet...
1 2 3 5
Page 1 of 5