archive1 Tetor, 2020 - 23:11

Lajme

Vritet pronari i “Selo Tours” dhe plagoset bagjanaku i tij

Sonte në Novi Pazar ka ndodhur një ngjarje e rëndë, ku persona të panjohur ka vrarë pronarin e një agjensioni turistik në Prishtinë, dhe kanë plagosur një tjetër. Indeksonline mëson se viktima është Selajdin Janjeva, pronari i agjensionit turistik “Selo Tours” nga Prishtina, ndërsa ka mbetur i plagosur bagjanaku i...
Lajme

Shpërthimi i rasteve me COVID-19, Italia merr vendimin ekstrem

Shpërthimi i rasteve me COVID-19 në Itali ka detyruar qeverinë të marrë një vendim ekstrem, për të shtyrë gjendjen e jashtëzakonëshme deri në 31 janar të vitit 2021. Lajmin e ka bërë të ditur vet kryeministri Giuseppe Conte, pas mbledhjes së këshillit të Ministrave, ku u shpreh se do t’i propozonte...
Lajme

Paralajmërimi i ashpër për Armeninë nga Erdogan.

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan, ka paralajmëruar Armeninë se do të japë llogari për luftën ndaj Azerbajxhanit. Duke folur në Parlamentin turk, Erdogan është shprehur se Turqia do të vazhdojë të mbështesë vëllezërit e saj të Azerbajxhanit. Sipas kreut të shtetit turk, rruga e paqes së përhershme për Azerbajxhanin...
Lajme

Aksident tragjik në Drenas, ka edhe të vdekur

Një person ka vdekur si pasojë e një aksidenti sot rreth orës 16:40 në fshatin Polluzhë në Drenas. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar Arlinda Rexhepi nga Policia e Kosovës, e cila tha se viktima ishte këmbësor “Me datë 01.10.2020 rreth orës 16:40 në afërsi të rrethit të fshatit...
Lajme

Me këtë datë ndryshon ora: Akrepat lëvizin një orë prapa

Në të dielën e fundit të muajit tetor, saktësisht me datë 25 tetor do të bëhet ndërrimi i orës. Akrepat e orës do të kthehen 60 minuta mbrapa, ku edhe vendoset si ora dimërore, shkruan Gazeta Metro. Në mars të vitit 2019 Parlamenti Europian ka përkrahur propozimin që të ndalohet...
Lajme

Salihu: PDK nuk ka gjasa të përfshihet në qeverinë Hoti

Njohësi i çështjeve politike, Fitim Salihu, thotë se gjasat që PDK-ja të përfshihet në qeveri janë të vogla. Ai thekson se kjo nuk mund të ndodhë për shkak të deklaratave të fundit të dhëna nga kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, për qeverinë Hoti. “Fillimisht është dukur sikur ka gjasa qe...
Lajme

Moti në Kosovë, sa do të jenë temperaturat maksimale gjatë fundjavës

Dy ditët në vijim parashihet të mbajë mot kryesisht me diell, e më i ngrohtë, ku në fundjavë nga Dukagjini temperaturat maksimale mund të arrijnë deri në 28C-29C, bën të ditur Prishtina Weather. Shërbimi i meteorologjisë njofton se të dielën nuk përjashtohen mundësi për ndonjë rigë lokale shiu, kryesisht në...
1 2 3 5
Page 1 of 5