archiveTetor 2020

Sporti

Merret vesh se cili trajner mund ta zëvendësojë Zidanen

Jose Maria Gutierrez i njohur ndryshe edhe si Guti po shihet nga krerët e Real Madridit si zëvendësues potencial për teknikun në rrezik, Zineidne Zidane. Trajneri francez është duke kaluar në disa momente jo të mira ku është duke e gjetur vetën nën presion nga bordi i “Galaktikëve” pas një...
Lajme

Ahmeti: Edhe sonte janë thyer xhamat e autobusëve për Halloween

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se edhe sonte janë thyer xhamat e autobusëve për Halloween. Ai ka shtuar se në kohë të pandemisë, mbledhja e njerëzve është e rrezikshme, njofton Klan Kosova. “Edhe sonte janë thyer xhamat e autobusëve për Halloween. Përveç se është...
Lajme

“Evropës nuk ia ka fajin Erdogani”

Publicistja nga qyteti Elbasan i Shqipërisë, Anisa Bahiti, ka komentuar rreth tensioneve të fundit mes Turqisë dhe vendeve të Bashkimit Evropian (BE), transmeton Anadolu Agency (AA). Në një shkrim të publikuar në rrjete sociale me titull "Evropës nuk ia ka fajin Erdoğan-i", Bahiti shkruan se prej disa kohësh ka filluar...
Lajme

Të gjithë burrat e familjes Haradinaj në një fotografi!

Luan Haradinaj, djali i heroit të Kombit, Shkëlzen Haradinaj e ka publikuar një fotogradi ku shihen të gjithë burrat e familjes Haradinaj. Në fotografi janë katër vëllezërit Haradinaj, duke nisur nga ish komandantët e UÇK-së, Ramush e Daut Haradinaj, pastaj dy më të rinjtë e familjes, Frashëri dhe Vetoni, shkruan...
Sporti

E pabesueshme, shikoni çfarë gabimi nga portieri i Barcelonës

Është duke u zhvilluar takimi i javës së shtatë në La Ligën spanjolle mes Deportivo Alaves dhe Barcelonës, raporton Insporti. Vendasit kanë kaluar në epërsi në minutën e 31-të të takimit përmes sulmuesit Luis Rioja, pas një gabimi katastrofal nga ana e portierit të Barcelonës, Neto. Neto pranoi një top...
Lajme

Hoti: Situatën me Covid19 e kemi nën kontroll

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, përmes një statusi në Facebook ka thënë se ndonëse është rritur numri i të infektuarve me koronavirus situata është nën kontroll. Ai tha se vetëm duke mbajtur maskën dhe duke ruajtur distancën, mund ta fusim nën kontroll këtë valë të dytë. Postimi: Të gjithë duhet...
Lajme

Behgjet Pacolli tregon si e bëri milionin e parë

Presidenti i AKR’së Behgjet Pacolli ka folur për suksesin e tij si biznesmen. Ai thotë se puna e madhe iu ka shpërblyer me sukses. “Shumëkush thotë ‘milioni i parë’. Mua nuk më ka impresionu shumë milioni i parë”, tha Pacolli në emisionin “Tète-A-Tète me Adelinën” në Kanal10. “Vetëm dëshira shumë...
Lajme

Belgjikë, pezullohet mësuesi që tregoi në klasë karikaturat e Profetit Muhamed, duke diskutuar për ngjarjet në Francë

Një zonë e Brukselit ka pezulluar nga puna një mësues që tregoi në klasë një karikaturë të Profetit musliman Muhamed, teksa diskutonte për ngjarjen e mësuesit francez që kishte përdorur të njëjtin imazh, njoftuan autoritetet. Mësuesi belg i distriktit të Molenbeek, tregoi në klasë një nga karikaturat e publikuara më...
1 2 3 116
Page 1 of 116