archiveShtator 2020

Lajme

Skandal, Babai i pesë fëmijëve nga Gjilani dhunoi 14 vjeçaren

Dy persona janë arrestuar nën dyshimin për kryerjen e veprës penale “Dhunimi”, ndaj një 14-vjeçares nga komuna e Gjilanit. Sh.H dhe Sh.J përveç kësaj dyshohet se e kanë detyruar të miturën që të abortojë, pasi që kishte mbetur shtatzënë, raporton Gazeta Express. Një baba i pesë fëmijëve dyshohet se ka...
Lajme

Lajm i mirë për qytetarët, hiqet detyrimi për homologimin e veturave që vijnë nga vendet e BE-së

Deputeti i Vetëvendosjes, Hekuran Murati ka njoftuar se Komisioni Parlamentar për Infrastrukturë e ka kaluar projektligjin për ndryshim/plotësimin e Ligjit për Automjete, që heq detyrimin për homologim të veturave të reja dhe të përdorura që vijnë nga shtetet e BE-së, Zvicra dhe Norvegjia. Ai ka theksuar se “vullneti i qytetarëve...
Lajme

COVID-19: Lajm i mirë, asnjë i vdekur

Gjatë 24 orëve të fundit në vend nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes nga Covid 19. “Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 670 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve...
Lajme

Ky është 23-vjeçari që vdiq nga sulmi ne zemër

Një ngjarje tragjike ka ndodhur dje në Komunën e Ferizajt. Një 23-vjecar ka vdekur nga sulmi në zemër, derisa ishte në vendin e tij të punës, raporton Gazeta Express. 23-vjeçari Armend Sylejmani ishte nga fshati Komogllavë e Ferizajt, derisa, tashmë janë publikuar detaje për ceremoninë e varrimit. Sipas njoftimit, lamtumira...
Lajme

Vjen lajmi i mirë rreth homologimit të veturave nga Evropa

Në Komisionin Parlamentar për Infrastrukturë ka kaluar projektligji për ndryshim/plotësimin e Ligjit për Automjete, që heq detyrimin për homologim për vetura të reja dhe të vjetra që vijnë nga shtetet e Bashkimit Evropian, Zvicra dhe Norvegjia, ka bërë të ditur deputeti i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes Hekuran Murati. Murati ka...
Lajme

Detajet se si vdiq personi në objektin e Komunes së Prishtinës

Një person ka vdekur sot në sportelet e Komunës së vjetër të Prishtinës. Zyrtarë të komunës për Gazetën Express kanë thënë se ai ishte një qytetar, i cili ishte duke marrë shërbime në njërën nga sportelet e komunës. Viktima ishte rreth moshës 70-vjeç, kështu u bë e ditur nga Policia...
Lajme

A do të hapen kufijtë me Maqedoninë e Veriut? Njoftimi i fundit nga Zemaj

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj është takuar sot me zëvendësministrin e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut dhe kanë diskutuar për situatën epidemiologjike në të dy shtetet. Në këtë takim u theksuar edhe mundësia e rishikimit të masave lidhur me qarkullimin midis dy shteteve, kështu bëri të ditur Zemaj përmes një...
1 5 6 7 8 9 143
Page 7 of 143