archiveShtator 2020

Lajme

Lufta me të paktën 100 viktima/ Vjen ultimatumi i Merkel për Armeninë dhe Azerbajxhanin

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka reaguar për konfliktin mes Armenisë dhe Azerbajxhanit për rajonin e Nago-Karabak. Përmes zëdhënësit Steffen Seibert, ku kërkoi të bëhet urgjentisht armëpushim dhe palët të ulen në tryezën e bisedimeve. Zëdhënësi Seibert, nëpërmjet rrjetit social Twitter, tha se kancelarja Merkel, bisedoi me krerët e dy vendeve...
ShowBiz

Arbenita pozon me të brendshme në rrjetet sociale

Arbenita Ismajli është ndër modelet më të pëlqyera, kjo për shkak të bukurisë dhe linjave trupore të saj. Ajo asnjëherë nuk heziton t’i shfaq linjat e saj trupore, të cilat gjithmonë janë të komentuara nga fansat e saj. Së fundmi, ajo në disa fotografi të publikuara në rrjetin social Instagram,...
Lajme

Sa mësimdhënës janë infektuar me Covid-19 në Malishevë

Task Forca komunale për arsim në Komunën e Malishevës, sot e ka mbajtur takimin e rregullt, ku është shqyrtuar situata në arsim në këtë komunë, sa i përket situatës me pandeminë covid-19. Në Komunën e Malishevës deri tani është konfirmuar vetëm një mësimdhënës i infektuar me koronavirus, shkruan Gazeta Express....
Lajme

Lajmërohet Lul Raka, ja çka thotë për lehtësimin e masave

Instituti Demokracia për Zhvillim (D4D) ka mbajtur tryezë diskutimi me temën “Bashkëjetesa e pandemisë Covid-19 me gripin sezonal: Sa kemi kapacitet të trajtimit?”. Në këtë tryezë u tha se fillimi i vitit të ri shkollor, hapja e kafeterive dhe gripi sezonal mund të jenë kërcënues për përhapje të Coronavirusit. Në...
Lajme

Albin Kurti : Ata që duan ta ndajnë Kosovën, ndahen nga Kosova

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se sot janë bërë dy vjet nga protesta më e madhe e Kosovës së pasluftës. Kurti ka thënë se i gjithë vendi në atë kohë po jehonte “Një populli s’i nënshtrohet një njeriu”. “Sheshet ‘Skënderbeu’ e ‘Ibrahim Rugova’ si dhe bulevardi ‘Nëna...
Lajme

Fjalimi i ashpër i Nasim Haradinajt para Gjykatës në Hagë

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj, paraqitjen e parë të tij para gjykatës në Hagë e ka shënuar me deklarata të ashpra. Haradinaj u ka Tribunalit Special që nuk i njeh dhe se është atje për shkak të deputetëve “faqezinjë” të Kosovës. Fjala e plotë...
1 4 5 6 7 8 143
Page 6 of 143