archiveShtator 2020

ShowBiz

Kush është i fejuari i Aida Doçit?

Javën që lamë pas, Prive konfirmoi se këngëtarja shumë e dashur Aida Doçi është fejuar. I fejuari në fakt është menaxheri i këngëtares, dhe Prive këtë javë sjell edhe më shumë detaje. Gjithçka u bë jashtë syve të publikut. Në videon e mëposhtme mund të zbuloni të gjitha detajet. https://youtu.be/bp3CTYuV7Qk...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Për ditën e nesërme, më 30 shtator 2020 janë paralajmëruar të zhvillohet kjo ngjarje në Kosovë: 10:00Instituti Demokraci për Zhvillim (D4D) organizon ceremoninë e nënshkrimit të Memorandumit të Bashkëpunimit për Procesin Zgjedhor. Marrin pjesë: Valdete Daka, kryetare e KQZ-së; Rashit Qalaj, drejtor i Policisë së Kosovës; Aleksandër Lumezi, kryeprokurori i...
ShowBiz

Rikthehet Adelina Ismaili: Ndan me fansat lajmin e madh

Adelina Ismaili është një ndër këngëtaret më të pëlqyera shqiptare. Edhe pse u largua për një kohë nga skena pasi u martua dhe u bë nën e një djali, tani ajo është kthyer në Kosovë dhe ka filluar të bëhet aktive si më parë, Adelina është aktive edhe në rrjetet...
Lajme

Lajmi i fundit nga OBSH rreth vaksinës për koronavirus

Dr. David Nabarro, autoritet i OBSH-së për pandeminë u shpreh se: “Ky virus nuk do të zhduket. Ai ka ardhur këtu për të qëndruar, do të jetë një kërcënim i ri për njerëzimin”. Sipas tij edhe kur të kemi në dispozicion vaksinën, nuk do të thotë se ka ardhur fundi...
1 3 4 5 6 7 143
Page 5 of 143