archiveShtator 2020

Lajme

COVID-19: Shpërthen virusi, ky vend shpall gjendjen emergjente

Sllovakia e ka shpallur gjendjen emergjente pasi shënoi rekord të rasteve ditore të koronavirusit të mërkurën. Gjatë 24 orëve të kaluara, në Sllovaki u regjistruan 567 raste të reja të infektimeve, që është shifra më e lartë që nga fillimi i pandemisë. Kryeministri i këtij shteti të Evropës Qendrore tha...
Lajme

Paralajmërimi i Merkel: Po rrezikojmë gjithçka që e kemi arritur

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka thënë gjatë një fjalimi në Bundestag se gjermanët janë në procesin e rrezikimit të gjithçkaje që është arritur në muajt e fundit, duke iu referuar pandemisë. Duke e komentuar rritjen e numrit të rasteve të koronavirusit në javët e fundit, ajo u bëri thirrje...
Lajme

E mitura lind fëmijë, Policia vihet në kërkim të babait të fëmijës

Një vajzë e mitur nga Shqipëria ka lindur në Klinikën e Gjinekologjisë në Prishtinë, transmeton Gazeta Sinjali. Sipas hetimeve nga njësitë policore, vajza është në bashkësi jashtë-martesore me një person i cili është shtetas i Shqipërisë, të cilët jetojnë që tri vjet në qytetin e Mitrovicës. Policia e Kosovës është...
Lajme

U rrëzua duke punuar në një shtëpi, vdes në QKUK

Një person ka vdekur si pasojë e lëndimeve që ka marrë pasi është rrëzuar sa ishte duke punuar në një shtëpi private në Pejë. Policia njofton se për shkak të gjendjes së rëndë viktima ishte dërguar në QKUK ku kishte ndërruar jetë rreth orës 21:00. “Është raportuar se viktima mashkull...
Lajme

Gjilan, e mitura dyshohet se u ngacmua seksualisht nga djali i hallës

Një e mitur dyshohet se është ngacmuar seksualisht nga djali i hallës së saj, përmes rrjetit social Instagram, raporton Gazeta Sinjali. Sipas një sinjalizuesi të Gazetës Sinjali ngjarja ka ndodhur në Gjilan. Mësohet se i dyshuari është arrestuar dhe ndaluar për 48 orë në qendrën e ndalimit në Gjilan, pasi...
1 2 3 4 5 143
Page 3 of 143