archiveShtator 2020

Lajme

IPKO lë kosovarët pa internet

Kompania telekomunikuese IPKO ka lënë kosovarët pa internet për më shumë se një orë Kosovarët po ‘vuajnë’ orëve të fundit shkaku se nuk po mund ta përdorin internetin, shkruan Reporteri.net Dhe fajtor për këtë gjendje të krijuar është kompania IPKO, e cila ka probleme që nga ora 16:00. Përveç që...
Lajme

Kur fillon aplikimi për patentë shofer ndërkombëtar?

Nga nesër, më 01 tetor, do të fillojë aplikimi për patentë shofer ndërkombëtar, shkruan Gazeta Sinjali. Kështu ka bërë të ditur Agjencia e Regjistrimit Civil e Ministrisë së Punëve të Brendshme, përmes një postimi në Facebook. “Aplikimi do të bëhet në të gjitha Qendrat për Pajisje me Dokumente, sipas procedurave...
Lajme

Vdes një 30-vjeçar në Klinë

Një 30 vjeçar ka vdekur si pasojë e një incidenti që ka ndodhur në fshatin Krushevë e Madhe në Komunën e Klinës. Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën Express, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Pejës, Driton Rugova. “Rreth orës 14:40 policia është informuar se në fshatin Krushevë...
Lajme

Kush është personi i rradhës që u kontaktua nga Gjykata Speciale

Sekretari i Organizatës së Veteranve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Faton Klinaku, ka njoftuar se sot është kontaktuar nga Gjykata Speciale, shkruan Gazeta Sinjali. Klinaku ka thënë se nuk ka pranuar të flasë në ndonjë gjuhë tjetër përveç gjuhës shqipe, derisa është shprehur se ajo çfarë ka kuptuar...
Lajme

Edhe sot asnjë i vdekur nga Covid 19

Kosova as sot nuk ka shënuar asnjë viktimë si pasojë e infektimit me Cobid 19. Kjo u bë e ditur nga Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj. E gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë paraqitur edhe 46 raste të reja me Covid 19. “Bashkë po i gëzohemi faktit...
Lajme

Raporti nga IKSHPK: Rënie e lehtë e numrit të infektuarve

62 TË SHËRUAR DHE 46 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 580 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 46 raste pozitive....
Lajme

Ky është inspektori i cili u kap në flagrancë duke marrë ryshfet

Gazeta Online “Reporteri.net” raportoi mbrëmë se inspektori i ndërtimit në Komunën e Prishtinës, Gafurr Rexha u arrestua dje nga Policia e Kosovës, pasi u zu në flagrance me 12 mijë euro në çantë të cilat ia kishte kërkuar Naim Berishës, pronar i kompanisë së ndërtimit “Berisha Group”. Rexha u arrestua...
Lajme

Ministri Zemaj me një njoftim të rëndësishëm

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, përmes një postimi të bërë në FB ka bërë të ditur se Prizreni ishte sot nikoqir i ekipit të ekspertëve epidemiologjikë dhe mjekësorë të institutit gjerman të shëndetit publik “Robert Koch” dhe përfaqësuesit e Organizatës Botërore të Shëndetësisë. “Së bashku, vizituam Spitalin e Përgjithshëm “Dr....
1 2 3 4 143
Page 2 of 143