archiveShtator 2020

ShowBiz

Pa pikë grimi, pa filtra dhe pa silikon! Ja si duket Bleona Qereti

Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Bleona Qereti tregohet mjaft aktive në rrjete sociale. Ajo publikon vazhdimisht foto të ndryshme nga përditshmëria, të cilat marrin komente të ndryshme nga ndjekësit. Së fundmi, Bleona ka postuar në Instagram një foto ku shfaqet shumë natyrale. Këngëtarja shkruan se nuk ka as filtra...
Lajme

Përleshje me armë zjarri në Podujevë, plagosen dy persona

Dy persona janë lënduar pas disa të shtënave në Podujevë. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë, Arlinda Rexhepi. Nuk është bërë e ditur nëse ka të arrestuar, ajo ka thënë se rasti është duke u hetuar. “Rreth orës 20:16 në Podujevë është raportuar për të shtëna arme, ku si...
Lajme

Mesazhi i Dardanëve para dy ndeshjeve të Kosovës

Kosova me 3 shtator nis edicionin e dytë të Ligës së Kombeve, me Moldavinë në “Stadio Ennio Tardini” në Itali, e më pas, më 6 shtator, me Greqinë në “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Pandemia COVID-19 ka vazhduar të sjellë telashe të mëdha në futboll, derisa këtë herë “Dardanët” do të...
Lajme

Çfarë ndodh pas zgjedhjeve në Mal të Zi?

Sipas rezultateve preliminare koalicionet opozitare në Mal të Zi kanë fituar 41 vota nga 81 sa janë në kuvendin e këtij shteti. Partia Demokratike e Socialistëve, e drejtuar nga presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, ka fituar 40 vende me partitë e pakicave dhe partnerët tradicionalë. Udhëheqësit e koalicioneve...
Lajme

Çka do të ndodhë nesër në Kosovë?

Për ditën e nesërme, më 1 shtator 2020 janë paralajmëruar të zhvillohen këto ngjarje në Kosovë: Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, bën homazhe te varrezat e dëshmorëve në Landovicë (ora 10:00), nderime pranë shtatores së heroit Xhevat Berisha në Shatërvan (ora 11:00), pranë lapidarit të dëshmorëve në fshatin...
1 141 142 143
Page 143 of 143