archiveShtator 2020

Lajme

Burri rrah gruan në Gjilan, por e pëson keq

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Gjilan, i cili dyshohet se pas një mosmarrëveshje kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. I dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje me vendim të prokurorit. Njoftim i plotë pa ndërhyrje: Gjilan 31.08.2020, 17:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që...
Lajme

Pulmologu i njohur: Ja pse po ulet numri i të infektuarve

Ka më shumë se gjysmë viti prej kur qytetarët e vendit tonë ashtu si edhe në të gjithë botën po ballafaqohen me pandeminë COVID-19, ndërsa kërkimet për një vaksinë a ilaq po vazhdojnë. Ky virus është bërë pjesë e përditshmërisë, e masat rigoroze në luftën kundër përhapjes së infeksionit, të...
Lajme

Shqetësuese: Rritet ndjeshëm numri i rasteve me Covid-19 në Gjermani

Instituti për sëmundje ngjitëse “Robert Koch” ka njoftuar se gjatë 24 orëve të kaluara në Gjermani janë shënuar 1,218 raste të reja me Covid-19. Kështu numri i përgjithshëm i të prekurve shkoi në 243,599 persona, shkruan The Guardian, transmeton Gazeta Express. Gjatë kësaj periudhe u shënuan edhe katër viktima dhe...
Lajme

Përleshje me armë zjarri në Podujevë, Policia jep detaje

Mbrëmë në qytetin e Podujevës, u dëgjuan të shtëna me armë zjarri, e si pasojë mbetën të plagosur dy persona. E, në raportin 24 orësh policia bën të ditur se të plagosurit janë duke u trajtuar në Spitalin e Prishtinës, ndërsa janë në kërkim të 4 të dyshuarve, e një...
Lajme

Habit profesori serb: Milosheviq është gjallë, jeton në këtë vend

Profesori nga Beogradi, Velimir Abramoviq, pretendon se Slobodan Milosevic është gjallë dhe jeton në Rusi. Kështu pretendon profesori nga Beogradi, Velimir Abramoviq. Sipas tij, Milosheviqi ishte profil ideal për periudhën transitore midis komunizmit dhe nacionalizmit. “Ku është Millosheviqi dhe Mira, ky çift bashkëshortor. Millosheviqi asnjë fjali gabim nuk e ka...
Lajme

A do ta tërheqë Mali i Zi njohjen e Kosovës?

Eshtë e sigurt se qeveria e re malazeze, e udhëhequr nga Fronti Demokratik, Demokratët dhe URA, do të punojë për të përmirësuar marrëdhëniet me Serbinë, të cilat në vitet e mëparshme ishin ndoshta në nivelin më të ulët që nga shpallja e pavarësisë së Malit të Zi. Sidoqoftë, politika e...
Shëndeti

Vaksina kundër Covid-19/ Ky është lajmi i fundit nga SHBA

Provat klinike të fazës 3 për vaksinën e shumë pritur të Oxford anti-COVID-19, do të fillojnë në Shtetet e Bashkuara ditën e sotme me pjesëmarrësit në Madison, Wisconsin për të kryer injeksionin. Universiteti i Wisconsin është një nga dhjetëra vendet e provave në SHBA për kandidatin e vaksinës, të bërë...
Lajme

Suspendohet i ‘forti’ i Policisë në Veri

Shefi i Operativës në Njësinë e Trafikut Rajonal në Mitrovicën Veriore, Bane Jakvljeviq është suspenduar nën dyshimin se i njëjti ka keqpërdorur pozitën zyrtare, shkruan Gazeta Sinjali. Sinjalizues të Gazetës Sinjali bënë të ditur, se suspendimi erdhi pasi i dyshuari pas një aksidenti në të cilin ishte përfshirë nën ndikimin...
1 140 141 142 143
Page 142 of 143