archive30 Shtator, 2020 - 23:14

Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Për ditën e nesërme, më 01 tetor 2020 janë paralajmëruar të zhvillohet kjo ngjarje në Kosovë: Me rastin e Ditës Botërore për të Moshuarit, ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, viziton Shtëpinë për Persona të Moshuar pa Përkujdesje Familjare në Prishtinë (Ora 09:00), dhe zyrat e Lidhjes së...
Lajme

Iu rrotullua traktori: Vdes në vend 32 vjeçari nga Klina

Vllaznim Mustafa është 32 vjeçari që ka humbur jetën sot si pasojë e një incidenti me traktor në fshatin Krushevë e Madhe të Klinës. Rasti ka ndodhur rreth orës 14:40, ku viktima kishte ngarkuar traktorin me drunj dhe derisa ishte rrugës për në shtëpi, traktori ka humbur kontrollin duke dalë...
Lajme

VIDEO: Pamje tronditëse kur vetura godet tre këmbësorë në Prizren

Një aksident ka ndodhur dje në fshatin Romajë të Prizrenit ku një veturë ka goditur tre këmbësorë për t’iu shmangur ndeshjes me një veturë tjetër. Mediumi lokal i Prizrenit “RTV Besa” ka publikuar videon nga momenti i ngjarjes, njofton Klan Kosova. Policia e Kosovës në raportin e sotëm 24 orësh...
Lajme

Kaos, Prishtina bllokohet nga makinat

Ndonëse investimet më të mëdha të pasluftës janë bërë në infrastrukturën rrugore, ende vazhdojnë të shtrohen rrugë e trotuare, madje edhe në kryeqytet. Si pasojë e këtyre punimeve, të cilat shpesh zgjasin me vite, shpesh ka edhe bllokim total në komunikacion, shkruan Indeksonline. Madje në këto orë të mbrëmjes, momentalisht...
Lajme

Shkencëtarët australianë zhvillojnë një provë që mund të diagnostikojë koronavirusin brenda 15 minutave, përbërës kryesor maja e bukës

Shkencëtarët australianë po zhvillojnë një provë që mund të diagnostikojë koronavirusin brenda 15 minutave dhe një përbërës kryesor në teknologjinë e re është maja e bukës. Kompania e bioteknologjisë “Xing Technologies” ka marrë 1.5 milion dollarë nga Qeveria e Queensland Australi, për të financuar projektin XavTrap, të cilin shkencëtarët e...
Lajme

Ministri i Turizmit: Valët e muzikës përhapin koronavirusin

Ministri i Turizmit të Shqipërisë, Blendi Klosi ka argumentuar se përse nuk po lejohet muzika në kafene. Klosi në një televizion të rajonit tha se valët e muzikës përhapin koronavirusin. “Nuk duhet t’ia bëni pyetjen ministrit të turizmit, se për politikat e turizmit do ishte shumë mirë që të ishin...
Lajme

Detajet se si vdiq 30 vjeçari nga Klina

Një vdekje e dyshimtë ka ndodhur sot në komunën e Klinës, gjegjësisht në fshatin Krushevë e Madhe. Bëhet fjalë për një 30 vjeçar, vdekjen e të cilit e ka konstatuar ekipi mjekësor. Burime të Indeksonline, mësojnë se viktima është V.M ndërsa ai vdiq si pasojë e aksidentit me traktor. Ndryshe,...
1 2 3 5
Page 1 of 5