archive28 Shtator, 2020 - 18:37

Lajme

Zemaj diskuton për masat e reja kundër COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka mbajtur gjatë ditës një takim virtual me kryetarët e komunave të Kosovës, ku edhe është diskutuar për masat e reja, të cilat janë miratuar dy ditë më parë nga Qeveria e Kosovës. Zemaj në një status në facebook ka treguar se janë dakorduar që...
Lajme

Detaje se si ndodhi bastisja në zyrat e OVL-së

Sekretari i OVL-UÇK-së, Faton Klinaku ka folur lidhur me bastisjen e EULEX-it në zyrat e veteranëve më 25 shtatpor. Klinaku ka thënë se ky aksion ka qenë skenar i planifikuar nga EULEXi. “EULEX i ka planifikuar skenarët e tyre. Kemi dëgjuar disa zhurma, kur kam dalë në korridor i kam...
Lajme

​Ish-ministrja dërgohet në burg

Ish ministrja e Brendshme e Maqedonisë Veriore Gordana Jankullovska dërgohet në burg Ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë Veriore, Gordana Jankullovska është dërguar sot në burgun e Idrizovës. Policia konfirmon se Jankullovska do të vuajë dënimin prej 4 vjet burg për rastin “Tanku”, blerje e Mercedesit lukso...
Lajme

Një fshat zgjedh për kryetar personin që vdiq nga COVID-19

Pasi ia dhanë fitoren Ion Alimanit në zgjedhjet për kryetar fshati, banorët e fshatit të vogël në jug të Rumanisë shkuan në varrin e tij për të ndezur qirinjtë, raporton agjencia AP. Aliman është rizgjedhur kryetar për mandatin e tretë në fshatin Deveselu, ndonëse vdiq si pasojë e komplikimeve nga...
Lajme

VIDEO: Hoti e Vuçiq përqafuan njëri-tjetrin

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) Donald Trump, në fushatën e tij zgjedhore ka përmendur çështjen e marrëveshjes ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë më 4 shtator të nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë në praninë e tij. Trump tha se krerët e Kosovës dhe Serbisë pas arritjes së marrëveshjes...
Lajme

E dhimbshme, vdes 23 vjeçari, mjeku tregon shkakun

Një 23 vjeçar nga fshati Komogllavë i Ferizajt ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Ferizajt, Agim Gashi. “Rreth orës 13:00 anëtarët e familjes e kanë sjellë në Emergjencën e Ferizajt një mashkull 23 vjeçar....
1 2 3 4 6
Page 2 of 6