archive28 Shtator, 2020 - 23:41

Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Për ditën e nesërme, më 29 shtator 2020 janë paralajmëruar të zhvillohet kjo ngjarje në Kosovë: 09:00 Kryeministri Avdullah Hoti pret në takim përpunuesit e qumështit. Pas takimit do të ketë konferencë për medie. (Ndërtesa e Qeverisë) 10:00- Banka Qendrore e Kosovës (BQK) mban konferencë për medie me rastin e...
Lajme

Valbon Krasniqi tregon nëse jemi afër fundit të COVID-19

Valbon Krasniqi, U.D i drejtorit të përgjithshëm të SHSKUK-së, ka thënë që situata me pandeminë, gjatë javëve të fundit është normalizuar. “Jemi dëshmitar që këto 3 javët e fundit në Kosovë, kemi numër më të vogël të rasteve të të infektuarve; poashtu, kemi edhe numër të vogël të pacientëve që...
Lajme

Pamje të tmerrshme, lufta mes Armenisë dhe Azerbajxhanit

Armenia dhe Azerbajxhani vijojnë të jenë në konflikt të ashpër dhe të përgjakur. Televizioni shtetëror i Armenisë ka publikuar pamje vërtet të rënda që tregojnë pasojat e luftës. Në to shihen humbjet e ushtrisë së Azerbajxhanit si në mjete ushtarake dhe në njerëz. {"videoid":"1601297553263","type":50,"ratio":0.75}...
Lajme

Covid-19, Lajm i mirë për nënat e reja

Covid-19 nuk transmetohet përmes ushqyerjes me gji. Ky është përfundimi i një studimi të kryer nga një ekip i përbërë nga ekspertë të shëndetit në Torino, ndërsa rezultatet e këtij studimi janë botuar në revistën shkencore ndërkombëtare ‘Frontiers in Pediatrics’ dhe do të paraqiten të Premten 2 Tetor, në Takimin...
Lajme

Këto janë 100 simptomat afatgjata nga Covid-19

Një vëzhgim statistikor i kryer në universitetin e Indianas në SHBA ka evidentuar se të prekurit nga CoVid-19, sidomos ata që kanë simptoma afatgjata, arrijnë në rreth 100. Janë probleme shëndetësore të shumëfishta mbi të cilat është bërë një lloj kategorizimi mbi rajonin e shfaqjes së tyre. Pjesa më e...
Lajme

Paralajmërimi i Valbon Krasniqit: Fundi i Covid-19 nuk është afër

Valbon Krasniqi, U.D i drejtorit të përgjithshëm të SHSKUK’së, ka thënë që situata me pandeminë, gjatë javëve të fundit është normalizuar. “Jemi dëshmitar që këto 3 javët e fundit në Kosovë, kemi numër më të vogël të rasteve të të infektuarve; po ashtu, kemi edhe numër të vogël të pacientëve...
Lajme

Kushëriri plagos dy binjakët shqiptar

Dy binjakë 36-vjeçarë me origjinë shqiptare, i pari që jeton në Solferino dhe tjetri në një fshat afër San Cassiano di Cavriana, janë qëlluar me thikë nga një kushëri i tyre në Itali. Viktori dhe Dritani bëhet me dije se janë qëlluar nga personi i quajtur Ardian, që është kushëri...
1 2 3 6
Page 1 of 6