archive26 Shtator, 2020 - 23:28

Lajme

E trishtë: Dhunohet seksualisht dhe detyrohet të abortojë 14-vjeçarja në Gjilan, e pëson keq i ‘dashuri i saj’ 21-vjeçar

14-vjeçarja nga Gjilani dyshohet se është keqpërdorur seksualisht dhe më pas është detyruar që të abortojë në javën e tretë të shtatzënisë, nga 21-vjeçari me iniciale Sh.J (emër i njohur për redaksinë), me të cilën dyshohet se e mitura ka qenë në lidhje dashurie. Një sinjalizues i afërt me familjen...
Op/Ed

Në Gjilan do të duhej të mbahej takimi i përbashkët i dy Qeverive

Shkruan: Mr.Sc.Refik HASANI Takimi i dy qeverive deri më tani nuk ka dhënë ndonjë rezultat, pasi do të duhej konkretisht të marrë vendime edhe për Medvegjë, Bujanoc e Preshevë. Ne në shkrimin publik kemi kërkuar që në Gjilan do të duhej të mbanin takimin e përbashkët Qeveria e Shqipërisë dhe...
Lajme

Gjërat që morën hetuesit e Speciales në zyrat e OVL-UÇK’së

Hetuesit kanë marrë dy shtëpiza, një pajisje për kamerë e fotokopje nga zyrat e OVL-UÇK. Ky kompjuter ka mbetur jofunksional. Një ditë më parë hetuesit e Gjykatës Speciale morën shtëpizën e tij. Atë deri të premten e shfrytëzonte sekretari i OVL-UCK, Faton Klinaku. Veç saj, këta hetues me vete morën...
Lajme

Ky është infermieri i cili u ther me thikë sot në QKUK

Feim Buqaj, infermier në Klinikën e Urologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, u sulmua sot me thikë, duke marrë kështu plagë të rënda si pasojë e të cilave u desh t’i nënshtrohej edhe një ndërhyrjeje kirurgjike. Nga kryeinfermierja e Klinikës së Pulmologjisë, Arta Sejdiu, Buqaj përshkruhet si njeri i...
Lajme

Tjetër tërmet në Shqipëri

Një tjetër lëkundje toke është regjistruar në Shqipëri. Magnituda ka qenë 2.5, ndërsa epiqendra ka qenë në Lushnje dhe thellësia 25 km, raportojnë mediat vendore. Prej disa ditësh tashmë në Shqipëri regjistrohen lëkundje të tilla të tokës....
Lajme

Zemaj paralajmëron mbyllje totale

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj mbanë konferencë për medie. Ku informoj për situatën me pandeminë COVID19. Zemaj tha se, do ketë mbyllje të tërësishme nëse rritet numri i të infektuarve, prandaj ju bëje thirrje qytetarëve që te fillojnë ti zbatojnë masat e dhëna. “Fal punës së përbashkët, Qeveria dje ka...
1 2 3 7
Page 1 of 7