archive25 Shtator, 2020 - 19:00

Lajme

Theren me thikë dy gazetarë

Franca ka hapur hetimet anti-terror , pasi dy gazetarë u therën me thikë në Paris në afërsi të ish zyrave të revistës satirike Charlie Hebdo që u sulmua nga militantët islamistë më 2015. Kryeministri Jean Castex, i cili nxitoi për në vendin e ngjarjes, tha se sulmuesi kryesor ishte arrestuar...
Lajme

Rritja e rasteve me virus, shtyhet takimi Hoti-Vuçiq

Takimi i paraparë për të hënën mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq është shtyrë. Lajmin e ka bërë të ditur i dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak. “Shkaku i kujdesit lidhur me COVID-19, takimi në kuadër të dialogut, i caktuar për...
Lajme

Ministri i Shëndetësisë paralajmëron qytetarët: Evitoni pushimet jashtë vendit gjatë vjeshtës dhe dimrit

Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn, këshillon qytetarët gjermanë që të mos udhëtojnë jashtë vendit për vjeshtën dhe dimrin, në dritën e rritjes së rasteve të koronavirusit në Gjermani. “Ju gjithashtu mund të kaloni pushimet tuaja brenda të vendit”, theksoi Spahn duke folur për ZDF-në. Ministri vuri në dukje se...
Lajme

Tjetër donacion i madh për Kosovën, Zemaj me një njoftim të ri

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, njofton se ambasadori i Japonisë në Kosovë, Mitsunori Ogasawara, solli donacionin prej 12,200 tableta të medikamentit Avigan (Favipiravir), për ShSKUK-në, një bar i vlefshëm për trajtimin e pacientëve me COVID-19. “Japonia në këtë kohë të pandemisë i ka ofruar ndihmë Kosovës edhe me shumën financiare...
Lajme

Policia e Kosovës zbulon në këtë vend plantacion me 212 bimë të llojit “Canabis Sativa”

Policia e Kosovës në vazhdën e implementimit të planit operativ “Parandalimi i kultivimit të narkotikëve dhe kontrabandës” ka bërë identifikimin dhe shkatërrimin e disa bimëve narkotike. Me datë 25.09.2020 në rajonin e Koshares, Policia e Kosovës gjatë zbatimit të planit operativ, në orët e para të mëngjesit ka zbuluar edhe...
foto ilustruese
Lajme

Policia e Kosovës e kërkon këtë person, kushdo që ka informacion për vendndodhjen e tij të lajmërohet

Policia e Kosovës – Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, bazuar në ligj për publikimin e fotos me shënime tjera të personit të kërkuar më Urdhëresë të Gjykatës Themelore Mitrovicё, me qëllim lokalizimin dhe rrjedhimisht arrestimin e tij, lëshon: Kërkesë për bashkëpunim me qytetarët. Personi i kërkuar është: PËRPARIM (Ali)...
Lajme

Shpërthen sërish virusi në Itali

Bilanci nga koronavirusi në Itali ka pësuar sërish rritje, anipse Organizata Botërore e Shëndetësisë e ka lavdëruar publikisht Italinë për menaxhimin e situatës së përhapjes së pandemisë në muajt e fundit. Autoritetet shëndetësore kanë njoftuar se për 24 orë janë konfirmuar 1 mijë e 912 raste pozitive me COVID-19, ndërkohë...
Lajme

Policia ndalon 30 persona

Policia e Tiranë ka ndaluar këtë pasdite një grup besimtarësh të cilët ishin nisur drejt godinës së kryeministrisë për të protestuar kundër mbylljes në regjimin 41 bis, të imamit të vetëshpallur Genc Balla. Policia ka pasur informacione për protestën e besimtarëve dhe ka shoqëruar 30 persona. Genci Balla është dënuar...
1 2 3 4 5 8
Page 3 of 8