archive25 Shtator, 2020 - 23:37

Lajme

Kompania kineze: Vaksina ndaj Covid-19 do të jetë gati…

Një nga tre kompanitë kineze që po mëton të zhvillojë vaksinën anti-COVID-19 deklaroi të enjten se brenda fillimit të vitit të ardhshëm ajo do të jetë gati për t’u shpërndarë në mbarë botën. Drejtuesi Ekzekutiv i SinoVac, Yin Weidong, tha se ai personalisht e ka marrë dozën provë të vaksinës...
Lajme

Dhomat e Specializuara njoftojnë për arsyen e arrestimit të Hysni Gucatit

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati u arrestua nën dyshimet për veprat penale “kundër administrimit të drejtësisë, përkatësisht për frikësim të dëshmitarëve, hakmarrje dhe shkelje të fshehtësisë së procedurës”, njoftuan Dhomat e Specializuara. Më herët, Zyra e Prokurorit të Specializuar konfirmoi arrestimin...
Lajme

Qeveria lejon pjesëmarrjen e qytetarëve në ceremonitë fetare

Qeveria e Kosovës ka marrë masat e reja lehtësuese për COVID-19. Në një nga pikat e aprovuara, është edhe lejimi i ceremonive fetare, por në përputhje me Manualin për mbrojtjen nga koronavirus. “Qytetarëve të Kosovës u lejohet pjesëmarrja në ceremonitë dhe veprimtaritë fetare, në objektet fetare dhe jashtë tyre në...
Lajme

Qeveria vendos për aktivitetet sportive në vend

Në mbledhjen e mbajtur sot, Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që të lejohen aktivitetet sportive në hapësira të mbyllura dhe të hapura. Ministrja e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi ka lajmëruar se aktivitetet sportive do të lejohen me masa të kufizuara. “Lejohen aktivitetet sportive në hapësira...
Lajme

Masat e reja të Qeverisë, bëhet e detyrueshme kjo gjë!

Në mbledhjen të 32-të me radhë, Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që të lehtësojë disa masa kundër përhapjes së COVID-19, shkruan Gazeta Sinjali. Në kuadër të masave të reja, gastronomisë u është zgjatur orari edhe për një orë, nga 22:30 sa ishte deri më 23:30. Ndërsa, me vendim të...
Lajme

Masat e reja të Qeverisë, ndalohet kjo gjë

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e 32-të me radhë ka marrë masa të reja kundër përhapjes së COVID-19. Në kuadër të masave të reja, gastronomisë u është zgjatur orari edhe për një orë, nga 22:30 sa ishte deri më 23:30. Ndërsa, nga ora 21:00 nuk lejohet muzika. Ndërsa, ka mbetur...
Lajme

Ekskluzive: Qeveria vendos për ndryshimin e masave në Kosovë

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për ndryshimin e masave kundër Covid-19. Indeksonline përmes burimeve mëson se do të hiqet kufizimi i lëvizjes e do të ketë ndryshim të orarit në gastronomi. Më poshtë disa nga masat e ndryshuara: 1.Heqja e kufizimit të lëvizjes 2.Gastronomisë i zgjatet orari deri në...
1 2 3 8
Page 1 of 8