archive24 Shtator, 2020 - 19:40

Lajme

Shpërthen coronavirusi: Mbi 100 studentë në izolim

124 studentë kanë rezultuar pozitivë në testin e coronavirusit. Studentët e Universitetit të Glasgow në Skoci janë futur në izolim ndërsa ekspertët e shëndetit janë alarmuar për përhapjen e vatrës së infeksionit. Ata thonë se numri real i të infektuarve mund të jetë deri në 600, duke pasur parasysh dhe...
Lajme

Lajm i mirë rreth vaksinës kundër Covid-19

Ka nisur faza e tretë dhe e fundit e provave klinike në njerëz për vaksinën kundër COVID-19 nga gjigandi farmaceutik amerikan Johnson & Johnson. Përgjegjësi i operacioneve shkencore të kompanisë, u tha gazetarëve të mërkurën se vaksina është injektuar tek 60,000 persona në 215 vendndodhje të ndryshme në Shtetet e...
Sporti

Formacioni zyrtar, Drita synon befasinë në Europa Ligë

Drita do të përballet sonte në Varshavë kundër njërës prej skuadrave më të njohura në Poloni, Legia e Varshavës Skuadra e Ardian Nuhiut dëshiron që të jetë befasia e këtij sezoni në Europa Ligë, pasi eliminoi Sileksin e Maqedonisë me rezultat 0-2. Nuhiu sonte ka startuar me një formacion të...
Lajme

Kryeministri Hoti jep lajmin e mirë për qytetarët

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka bërë të ditur se prej vitit të ardhshëm do të lirohet cmimi i polisave të sigurimit të automjeteve si dhe do të liberalizohet tregu i sigurimeve. “Lajme te mira nga BQK dhe Autoriteti i Konkurrences”, thotë Hoti. “vitin e ardhshem lirohet cmimi i polisave...
Lajme

Përfshihet nga flaka një pus nafte

Një pus nafte merr flakë në Mallakastër në afërsi të fshatit Belishovë. Pusi ndodhet në anë të rrugës Fier-Ballsh, pranë vendit të quajtur lokal Gjanica. Shkaqet e zjarrit ende nuk dihen por mendohet të jetë shkaktuar nga rrjedhja e gazit....
Lajme

Erërat e forta, dëmtohen telat elektrik

Në lagjen “Aleks Buda” në Prizren dy shtylla eletrike mbrëmjen e së martës kanë rënë mbi telat elektrik, shkruan Gazeta Sinjali. Banorë të kësaj lagje, për Gazetën Sinjali kanë thënë se kjo ka ndodhur si pasojë e kushteve atmosferike, pra erërave të fuqishme. Siç shihet në fotografitë e dërguara nga...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6