archive24 Shtator, 2020 - 23:19

Lajme

Vdes 54 vjeçari, pasi hëngri disa ditë rresht këtë ëmbëlsirë

Një punëtor ndërtimi vdiq pasi hëngri shumë çokollatë të zezë e quajtur “Jamball”, dhe kjo bëri që zemra e tij të ndalonte- thonë mjekët. 54 vjeçari nga Massachusetts hëngri një qese e gjysmë çokollatë, çdo ditë për disa javë, duke hedhur lëndët ushqyese të tij jashtë ekuilibrit, shkruan Daily Mail-...
Lajme

Shkencëtarët bëjnë një zbulim të rëndësishëm mbi koronavirusin

Pjesa më vdekjeprurëse e koronavirusit SARS-CoV-2 – proteina thumb – është ajo që ndihmon patogjenin virulent në pushtimin e qelizave njerëzore dhe infektimin e tyre. Tani, një studim i ri ka zbuluar se struktura është shumë më vdekjeprurëse dhe më e ndërlikuar sesa supozohej më parë. Sipas studiuesve nga instituti...
Interesante

Mitet e famshme, që mund të shkatërrojnë martesën tuaj

Martesa është një lidhje e shenj, një premtim për një jetë të përbashkët dhe për kalimin e të mirave e të këqijave brenda një çifti. Mirëpo ekzistojnë disa mite, të cilat mund të rrënojnë një martesë, transmeton IndeksOnline. Më poshtë po ua sjellim tri prej tyre: MITI # 1: Asnjëherë...
Lajme

Ky është 71 vjeçari që u vra nga forcat e armatosura në Shqipëri

Policia e Shtetit në Shqipëri ka dhënë detajet e para të operacionit ku mbeti i vrarë Lefter Zhidru, 71-vjeçar nga Elbasani, që prej orësh po terrorizonte banorët e lagjes “11 Nëntori” në atë qytet. Sipas policisë, pas 5 orësh negociata, pasi Zhidru nuk iu bind thirrjeve për t’u dorëzuar, forcat...
Lajme

E FUNDIT: Tërmet tjetër i fortë në Shqipëri

Një tjetër lëkundje është ndjerë pak minuta më parë në Shqipëri, transmeton Gazeta Sinjali. Epiqendra është e njëjta e tërmetit të natës së kaluar, 31 kilometra në jug-perëndim të Elbasanit dhe 7 kilometra në veri të Lushnjës. Sipas sizmologëve, ka të bëjë me një tërmet të magnitudës 4.0, i ndodhur...
Lajme

“Arrihet marrëveshje mes Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit”

Sonte në edicionin e “Mbrëmjet e Lajmeve” i cili është emision satirik, u bë e ditur që është arritur marrëveshja në mes të Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit. Se çfarë i dhuroj z. Kurti znj. Osmani nuk do t’a besoni. Gjatë ditës së sotme është zhvilluar një takim në mes...
Lajme

Aksident i rëndë, makina përplas 75 vjeçarin

Një 32-vjeçar ka aksidentuar një këmbësor me makinë tek bulevardi “Bajram Curri” në Tiranë gjatë mbrëmjes së sotme. Në aksidentin e ndodhur rreth orës rreth orës 19:10, drejtuesi E.D. ka aksidentuar këmbësorin ende të paidentifikuar rreth 75 vjeç, i cili u dërgua menjëherë në spital, nën kujdesin e mjekëve. Sipas...
1 2 3 6
Page 1 of 6