archive23 Shtator, 2020 - 23:32

Lajme

Edhe një shtet i fuqishëm drejt njohjes së Kosovës?

Zv.ministri i jashtëm ukrainas, Vasyl Bodnar, në një interviste në RTV Ora, paralajmëroi një njohje të mundshme të shtetit të Kosovës nga Kievi zyrtar. Sipas diplomatit ukrianas, nuk duhet të bëhen paralelizime mes Kosovës dhe Krimesë pasi sipas tij, janë dy gjëra krejt të ndryshme nga njëra-tjetra. “Tradicionalisht, ne kemi...
Lajme

Stuhia e fuqishme godet Italinë, rrugët “zhyten” nën ujë

Një stuhi e fuqishme goditi Romën pasditen e sotme duke shkaktuar përmbytje të konsiderueshme në qytet. Stuhia ka rrëzuar disa pemë, duke shkaktuar trafik, ndërsa janë ndërprerë edhe disa linja tramvaji. Po ashtu është shkëputur energjia elektrike në disa zona, si pasojë e dëmeve në rrjet. Pamjet e publikuar anë...
ShowBiz

Pas ndarjes me Feron, Arbenita me deklaratë të papritur

Modelja Arbenita Ismajli është një ndër emrat më të lakuar në media që prej bërjes publike të lidhjes së saj me reperin Fero. Si “Tom dhe Xherri”, telenovela e tyre e dashurisë na vjen herë me ndarje e herë me ribashkime, por duket se gjërat s’janë aq mirë së fundmi...
Lajme

10përqindshi i Trusit, ja çfarë thotë Ministrja Bajrami

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka thënë se mundësia e tërheqjes prej 10 për qind të fondit pensional, nuk është konsideruar si ndihmë sociale për qytetarët e Kosovës, por si “infuzion për ekonominë”. Bajrami ka thënë se me këtë pikë, të përfshirë në projektligjin për rimëkëmbje ekonomike, Qeveria Hoti ka...
Op/Ed

Metamorfoza – fundi i andrrës revolucionare

Shkruan: Rrahman Paçarizi Vite më parë më duhej një letër sigurimi për në Maqedoni. Punëtorja e kompanisë së sigurimeve, një grua rreth 40 vjeçe, e kishte ndezë cigaren dhe e shkundte hirin në tabllën e bardhë të kafesë turke që e mbante me dy gishta e afronte afër buzëve të...
Sporti

14 futbollistë përfundojnë në spital, shkak rrufeja

Natyra dhuron herë pas here surpriza të hidhura dhe një gjë e tillë i ka ndodhur disa futbollistëve adoleshentë në Zvicër. Po luhej ndeshja në kantonin e St Gallen midis “Walmer Boys School” dhe “Jamaica College” kur një rrufe i ka trembur të gjithë. Disa prej lojtarëve pësuan lëndime, saktësisht...
Lajme

Plagoset me thikë 60 vjeçari

Një 60 vjeçar është plagosur me thikë në Durrës sot rreth orës 17:00, transmeton Gazeta Sinjali. Policia në Shqipëri ka njoftuar se viktima është dërguar në spital për trajtim dhe ende nuk dihet gjendja e tij shëndetësore. Ndërkohë grupi hetimor dhe policia janë duke punuar për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin...
Lajme

Ky mot do të mbretëroj gjatë pesë ditëve të ardhshme në Kosovë

Dy ditët në vijim mot i ndryshueshëm me reshje lokale shiu. Në fundjavë cikloni nga Italia sjell mot vjeshtor, me shi dhe rënie të temperaturave, Mbi rajonin tonë në ditën e sotme është shtrirë një turbullirë, e cila po i paraprinë depërtimit të një cikloni të fuqishëm që pritet të...
ShowBiz

Aida Doçi fejohet, ky është mashkulli që ia mori zemrën

Fejohet këngëtarja Aida Doçi. Aida Doçi është fejuar! Dyshimet nisën pas fotografive të Doçit me unazë në gisht për të cilat më pas u interesua Prive al. Burimret tona e kanë konfirmuar këtë zhvillim. Aida larg syrit të publikut është fejuar sipas të gjitha traditave shqiptare. Këtë zhvillim ka preferuar...
1 2 3 6
Page 1 of 6