archive22 Shtator, 2020 - 23:47

Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes shpall konkursin për përzgjedhjen e komisionarit të Agjencisë për Informim dhe Privatësi. (Kuvendi i Kosovës, salla N-303, ora 10.00) Komisioni për Buxhet dhe Transfere shqyrton raportin e shpenzimeve të Kuvendit për gjashtëmujorin e parë 2020 dhe bën shqyrtimin e kërkesave buxhetore të Kuvendit...
Lajme

Kush është personi që u vra nga Policia në Prizren, e kaluara e tij lidhet të paktën me tri vepra penale

Besnik Shala i njohur me nofkën “Qorri” u vra sonte nga policia në “Lagjen e Trimave” në Prizren, pasi fillimisht rezistoi arrestimin duke gjuajtur me armë zjarri në drejtim të policëve. Policët në vetëmbrojtje iu kundërpërgjigjën me armë zjarri “Qorrit” dhe si pasojë e plumbave të shkrepur prizrenasi pësoi plagë...
Lajme

Albin Kurti zbulon planin që ka bashkë me Vjosa Osmanin

Ish-kryeministri i Kosovës dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për ‘Desku’ të KTV-së ka folur për zgjedhjet e ardhshme në vend dhe situatën aktuale. Kurti deklaroi se në zgjedhjet e ardhshme beson se do të dyfishohet rezultati i 6 tetorit 2019. “Besoj që do të dyfishohet...
Lajme

Përplasja Greqi-Turqi, vjen lajmi i papritur

Greqia dhe Turqia duket se kanë hequr dorë nga përplasja. Ministria e Punëve të Jashtme të Greqisë njofton se është rënë dakord që palët të ulen në bisedime. “Greqia dhe Turqia kanë rënë dakord të zhvillojnë së shpejti raundin e 61-të të Bisedimeve Kërkimore në Stamboll”, shkruhet në njoftimin e...
Lajme

PDK: Marrëveshja e Washingtonit mund të hapë tema të rrezikshme

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka deklaruar se marrëveshja e 4 shtatorit në Shtëpinë e Bardhë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë mund të hapë tema të rrezikshme për shtetin e Kosovës. Musliu ka thënë se ajo që është nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë është një dokument ku Kosova...
1 2 3 8
Page 1 of 8