archive21 Shtator, 2020 - 23:51

Lajme

Rrëzohet aeroplani, vdesin katër persona

Me anë të një deklarate, Departamenti i Sigurisë Publike të Teksasit në SHBA, ka njoftuar se katër persona kanë mbetur të vdekur pas rrëzimit të një aeroplani. Sipas njoftimeve aeroplani u rrëzua teksa po përpiqej të bënte një ulje të detyruar, si pasojë e një problemi motorik. Aksidenti tragjik ndodhi...
ShowBiz

Me veshje provokuese, “tërbon” ndjekësit FOTO

Ajo u bë e famshme falë ‘çmendurive’ të saj në shfaqjen e reality MTV, Geordie Shore. Siç e shihni, Chloe Ferry, shijoi një natë tjetër në klubin e natës Bijoux në Newcastle me miqtë e saj të Geordie Shore, Bethan Kershaw dhe Beau Brennan. Modelja, 25 vjeçare, ‘ngriti temperaturat’ teksa...
Interesante

Hapet kafeneja e parë që shërben pije e ushqime me kanabis

Kanabisi është i paligjshëm në Hong Kong, por kafeneja e re ofron produkte që përmbajnë pjesë të bimës së kanabisit pa shkelur ligjet lokale. Found Café është e para në qytet që ofron një larmi kafeje, ëmbëlsirash, birrash dhe lëngje frutash që përmbajnë kanabidiol ose CBD, një substancë kanabisi që...
Interesante

Zbulohet e vërteta e madhe për tragjedinë e Titanikut

Një hulumtim i ri interesant ngre pyetje të mëdha rreth asaj që ndodhi me të vërtetë në një natë fatale më 14 prill të vitit 1912, ku u fundos anija gjigante Titaniku. Gjetja kryesore e studimit të ri është se hemisfera veriore ishte në mbërthimin e një stuhie magnetike atë...
ShowBiz

Ish-Miss Shqipëria zbulon më shumë se që duhët, shfaqet pa të brendshme

Ish-Miss Shqipëria i ka provokuar keq ndjekësit e saj. Ish-Miss Shqipëria, Trejsi Sejdini, nuk po ndalet me publikimin e fotove provokuese, shkruan lajmi.net. Në llogarinë e saj, aty ku është më shumë aktive, modelja i ka publikuar disa foto të reja në të cilat duket po ashtu seksi. https://www.instagram.com/p/CFXcLmgB0ff/ E...
Lajme

Hoti me premtim të madh pas nënshkrimit të marrëveshjes me SHBA: Do të krijohen mijëra vende të reja të punës

Kryeministri Avdullah Hoti pas nënshkrimit të marrëveshjes me delegacionin amerikan, tha se do të hapen shumë vende të reja të punës. “Sot ishim të nderuar të presim në qeveri, delegacionin e kryesuar nga Grenell për zbatim të marrëveshjes të arritur në Uashington. Prezenca e tyre tregon vendosmërinë e presidentit Trump,...
Lajme

Qëllohet me armë zjarri 32-vjeçari

Një shqiptar 32 vjeçar, identiteti i të cilit ende nuk dihet është dërguar në spital, dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Pasi ka qëlluar me armë zjarri 32-vjeçarin, autori largohet nga vendngjarja. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën e Nikopolis, në Selanik. Bëhet me dije se rreth orës...
Lajme

Ky është momenti qesharak nga dekorimi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, ka dekoruar me Medaljen Presidenciale të Meritave të dërguarin Special të Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Thaci mbajti një fjalim paraprak ku falënderoi Grenellin për rolin e tij në përfundimin e Marrëveshjes së Uashingtonit. Thaci mbante fjalimin në gjuhën shqipe ndërkohë që...
1 2 3 4
Page 1 of 4