archive20 Shtator, 2020 - 23:23

Lajme

Momenti kur moderatori refuzon arrestimin, ja çfarë i bën Policia!

Moderatori i emisionit “Kojshia Show” tentoi të ju bëj kamerën e fsheht Polcisë, dhe policia pa hezitim e arrestoi atë, shkruan InfoKosova. Mirëpo policia hasi në rezistencën e moderatorit Sadri Imeri. Gjatë arrestimit, moderatori Sadri Imeri refuzon Policinë e Kosoves duke ju treguar se është Kamara e fshehur. Moderatori ju...
Interesante

Ky është vendi ku lexohet më së shumti libri

India është radhitur si vendi i parë në botë ku lexohet më shumë libri. Çdo qytetar lexon mesatarisht më shumë se 10 orë në javë. Në mesin e 10 vendeve të para në botë ku lexohet më shumë libri ndodhen 6 vende aziatike dhe 4 vende evropiane. Ndërsa ka tërhequr...
Lajme

Bill Gates tregon cili ishte gabimi më i madh gjatë pandemisë

Bill Gates ka dhënë një intervistë për revistën gjermane “Spiegel” në të cilën ka folur gjerësisht për situatën e pandemisë së krijuar nga koronavirusi. I pyetur mbi ato që mund të quhen gabimet kryesore të bëra gjatë pandemisë, Gates ka cilësuar mosvlerësimin e rolit të maskave. “Së pari ne thamë:...
Lajme

Grenell tregon qëllimin e vizitës së nesërme në Kosovë

I dërguari special i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell konfirmoi vizitën në Kosovë, në kuadër të një delegacioni të qeverisë amerikane i udhëhequr nga kryeshefi Ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të Financave të Zhvillimit të SHBA-së (DFC) Adam Boehler. “Implementimi i marrëveshjes së arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë...
Lajme

Turqia tronditet nga një tërmet i fuqishëm

Pak minuta më parë, qendra e Turqisë u lëkund nga një goditje sizmike me magnitudë 5.1 ballë të shkallës Rihter. Sipas asaj që raporton EMSC, epiqendra e tërmetit ka qenë 19 km në veri-lindje të qytetit Emirgazi, ndërsa është ndjerë edhe në zona të tjera. Thellësia e lëkundjeve ka qenë...
Lajme

Mësimdhënësit me kërkesa të reja

Çdo ditë që dalin në punë, duhet t’iu sigurohet edhe ushqimi. Kjo e drejtë ju garantohet mësimdhënësve me një kontratë kolektive të nënshkruar mes Ministrisë së Arsimit dhe Sindikatës për Arsim në vitin 2017. Megjithatë pak komuna janë duke e zbatuar. Vetëm në komunën e Prishtinës, mbi 70 shkolla ju...
Lajme

Bill Gates paralajmëron për një problem më të madh sesa koronavirusi

Bill Gates, bashkëthemelues i Microsoft, është shprehur se bota po përballet aktualisht me një problem shumë më të madh sesa koronavirusi. Ky problem është ndryshimi klimatik. “Nuk ka një vaksinë për ta zgjidhur ndryshimin klimatik, është shumë më i rëndë”, tha Gates për “Bloomberg”. Sipas tij, problemi mjedisor do të...
Lajme

Nesër nga kjo orë mblidhet Qeveria

Qeveria e Kosovës zhvillon nesër mbledhjen e radhës. Nga Zyra e Kryeministrit është bërë e ditur se mbledhja do të zhvillohet nga ora 08:30, raporton Indeksonline. Nuk janë bërë të ditura çështjet të cilat pritet të diskutohen dhe miratohet përgjatë kësaj mbledhje....
Lajme

Identifikohet autori që plagosi me armë zjarri 45-vjeçarin

Policia e Tiranës ka identifikuar autorin e plagosjes së 45-vjeçarit Spartak Beqaraj, ngjarje e ndodhur mbrëmjen e sotme (e dielë) në zonën e Unazës së Re. Blutë e kryeqytetit bëjnë të ditur se autori është shtetasi me iniciale A.M 20 vjeç, i cili është ende në kërkim. Njoftimi i policisë...
1 2 3
Page 1 of 3