archive19 Shtator, 2020 - 23:46

Lajme

Disa arsimtarë dhe nxënës rezultuan pozitivë me Covid-19, mbyllet një shkollë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, thotë se situata me koronavirus në shkollën “Mustafë Venhari” në Vushtrri nuk është e mirë. Disa arsimtarë e nxënës kanë rezultuar pozitivë. Përmes një postimi në Facebook, Zemaj thotë duke pasur parasysh hulumtimin aktiv epidemiologjik dhe mbikëqyrjen e situatës epidemiologjike, IKSHPK’ja ka bërë testimin e...
Lajme

Vjehrri ngacmon seksualisht nusen, pastaj rrihet nga burri

Janë arrestuar dy persona në Pejë, për ngacmim seksual dhe për dhunë në familje. Në këtë rast vjehrri kishte ngacmuar seksualisht renë, kurse djali e kishte rrahur gruan e tij. Lajmin e ka konfirmuar prokurori i rastit Ersan Qavolli. “ Po jonë arrestuar dy të dyshuarit. I biri është arrestuar...
Lajme

Kosovarët shpëtuan sezonin turistik në Shqipëri

Shqiptarët e Kosovës vlerësohet se shpëtuan sezonin turistik mes pandemisë së koronavirusit, ndërsa po shtyjnë përtej verës. Mbi 7 mijë persona hynë nga Morina vetëm mëngjesin e së shtunës, ku pjesa më e madhe kishin si destinacion bregdetin. Shqiptarët e Kosovës vazhdojnë të mbajnë hapur sezonin turistik në Shqipëri përtej...
Lajme

Fotografi kosovar kap pamje mahnitëse të drerit në Kosovë

Fotografi Arian Mavriqi, ka publikuar dje një video të një dreri diku në malet e Kosovës. Gjelbërimi përreth dhe bukuria e drerit, bën të duket shumë e bukur kjo pjesë e natyrës së Kosovës, shkruan Gazeta Metro. Padyshim që në Kosovë bukuritë natyrore nuk mungojnë fare. Kushdo që vendos të...
Lajme

Ministri i Brendshëm i përgjigjet Kurtit: Filloje luftën nga kriminelët e partisë tënde që i ke në Prishtinë

Ministri i brendshëm, Agim Veliu, i ka bërë thirrje ish-Kryeministrit Albin Kurtit që t’ia fillojë luftën ndaj kriminelëve të Vetëvendosjes në Prishtinë. Këtë qëndrim Veliu e ka thënë pasi ish-Kryeministri tha se koka e krimit është në Prishtinë ndërsa bishti në Karaçevë, kur komentoi aksionin e mbrëmshëm të policisë ku...
Lajme

Kina paralajmëron SHBA-në: Kush luan me zjarrin do digjet

Pekini ka nisur stërvitje ushtarake pranë ngushticës së Tajvanit. Stërvitjet përkojnë me një samit të nivelit të lartë në Taipei, ku merr pjesë një zyrtar i lartë amerikan, gjë të cilën Kina e ka quajtur si një provokim. Ministria e Mbrojtjes e Kinës tha të premten se komanda lindore e...
Lajme

Këta janë policët e arrestuar mbrëmë në aksionin e madh në Karaçevë

Mbrëmë në Karaçevë të Kamenicës është realizuar aksioni i Policisë së Kosovës, i cili kishte për qëllim kapjen dhe arrestimin e personave të përfshirë në veprimtari të paligjshme. Deri më tash janë arrestuar 35 persona gjatë këtij aksioni. Në mesin e të arrestuarve, janë edhe 12 zyrtarë policorë. Tashmë është...
1 2 3 4
Page 1 of 4