archive18 Shtator, 2020 - 23:29

Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Për ditën e nesërme, më 19 shtator 2020 janë paralajmëruar të zhvillohet kjo ngjarje në Kosovë: Mbahet dita e katërt e “Panairit të Përgjithshëm Ndërkombëtar dhe Agroindustrial PRISHTINA 2020”, i organizuar nga Oda Ekonomike e Kosovës (OEK) në bashkëpunim me Qeverinë e Kosovës. (Qendra e Panaireve, Bërnicë, ora 10:00) Në...
ShowBiz

Zgjedhet Miss Kosova që do garojë në “Miss Universe”

Në eventin “Miss Universe Albania & Kosova” që po transmetohet LIVE në Klan Kosova dhe Vizion Plus, është zgjedhur më e bukura e Kosovës. Blerta Veseli është zgjedhur para pak minutash si përfaqësuese e Kosovës në spektaklin e bukurisë që do zhvillohet në tre mujorin e parë të 2021-ës shkaku...
Tech

Njihuni me opsionin e ri të Facebook Messenger

Facebook ka shtuar një opsion të ri që do të lejojë përdoruesit të shikojnë video së bashku përmes Messenger. Karakteristika, e quajtur “Watch Together”, funksionon me të gjithë përmbajtjen video të Facebook Watch, duke përfshirë programet e saj origjinale, ngarkimet e përdoruesve, përmbajtjen e krijuesit, transmetimet e drejtpërdrejta dhe së...
Lajme

Dr. Fauci rekomandon mbylljen e këtij sektori

Dr. Anthony Fauci po paralajmëron që kafenetw dhe restorantet nuk duhet të hapen pasi hulumtimi i Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve tregoi se njerëzit që darkuan kohët e fundit ose shkuan në lokale kanë dy herë më shumë gjasa të rezultojnë pozitiv për koronavirus. “Kur keni restorante, në...
Lajme

Rrahje masive në Prishtinë tek “Kafet e Vogla”

Një rrahje në Prishtinë ka bërë që të nevojitet numër i shtuar i Forcave Policore për të vënë situatën nën kontrollë. Ballkani.info ishte në vendgjarje ku mori disa pamje, e poashtu dhe detaje nga një pjestar policor aty, teksa u konfirmua se një rrahje massive ka ndodhur pak caste më...
Lajme

Aksion i madh Policisë së Kosovës, arrestohen dhjetëra persona

Në ditën kur në Kuvendin e Kosovës u debatua për hyrjen e xhandarmërisë së Serbisë në fshatin Karavecë të Kamenicës, njësitë elite të Policisë së Kosovës janë nisur për atje. Sic mëson 02PRESS, Policia e Kosovës do të ndërmarrë një aksion për të goditur krimin e organizuar në atë fshat....
Lajme

Berisha i “ngatërron” mbiemrin Sveçlës e quan “Sfeklla”

Deputeti nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Bek Berisha, derisa po fliste për një video për fshatin Karaqevë, i ”ngatërron“ mbiemrin Xhelal Sveçles në “Sfeklla”. “E kom një pyetje direkt, sa ke kryeministër Albin Kurti, e kom pa një ingjizim pikërisht në fshatin Karaqevë. Forcat ndaq të ushtrisë ndash të...
Lajme

Djali i Donald Trump: Kosova nderoi Presidentin amerikan me medaljen e Urdhrit të Lirisë për shkak të përpjekjeve të arritjes së paqes

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka ndarë urdhrin më të lartë shtetëror “Urdhrin e Lirisë” për presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, shkruan Gazeta Metro. Thaçi këtë e ka bërë në shenjë mirënjohjeje për kontributin e tij për lirinë e Kosovës, forcimin e paqes dhe...
1 2 3 5
Page 1 of 5