archive17 Shtator, 2020 - 09:53

Sporti

Ky është futbollisti më i shtrenjtë në Superligën e Kosovës

Përforcimi i FC Prishtinës për afatin kalimtar të verës, Gledi Mici, vlerësohet si futbollisti më i shtrenjtë në Superligën e Kosovës, shkruan Gazeta Metro. Afati i transferimeve për futbollistë në Kosovë është mbyllur, teksa federata dhe klubet ende janë në pritje të vendimit nga autoritetet e vendit. Mes transferimeve tjera,...
ShowBiz

​Asnjëherë më e nxehtë: Jennifer Lopez me bikini rozë

Në momentin që Jennifer Lopez heq bikini, gjithçka ndalet. Këngëtarja amerikane me origjinë latine, e cila ka qenë në listën e grave më të bukura në botë për vite me radhë, tani ka treguar një figurë të përsosur me bikini rozë në plazh, dhe shumë prej tyre u habitën. Linja...
Lajme

Vritet vëllai i të shumëkërkuarit për vepra të rënda

Bujar Çela u vra sot në një atentat në Elbasan. Ai është vëllai i Talo Çelës i shpallur në kërkim për disa vepra penale. Talo Çela vjeçari akuzohet si një nga peronat që ka marrë pjesë në grabitjen e Rinasit në prill të vitit 2019 si dhe dyshohet se fshihet...
Lajme

Covid-19, vjen lajmi i fundit nga spitali i Pejës

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë duke u trajtuar 20 pacientë me COVID-19. Kjo u bë e ditur përmes raportit 24 orësh të spitalit, shkruan Reporteri.net. Nga këta 20 pacientë, 11 po trajtohen me oksigjenoterapi, katër janë në gjendje më të rëndë, e njëri është në respiratorë Ndërkohë në...
Lajme

Mrekulli në qytetin shqiptar: Po punonin tokën dhe zbuluan një varr, kishte edhe eshtra por u shpërbënë në momentin e hapjes

Zbulimi arkeologjik në fshatin Turan të Tepelenës i përket shekullit III- II para lindjes së Krishtit. Konstatimi është nga specialisti i Institutit Kombëtar të Trashëgimisë Kulturore, Maringlen Meshini, i cili gjithashtu shton se ky ështënjë vlerësim paraprak. Në një intervistë për gazetarin Piro Nase, arkeologu shprehet se raporti i bërë...
Lajme

Ky vend pritet të diskutojë sot njohjen e Kosovës

Në Sarajevë sot pritet të debatohet për njohjen e Kosovës dhe lëvizjen e Ambasadës së Bosnjë e Hercegovinës nga Tel Avivi në Jerusalem. Në takimin e rregullt të Presidencës do të diskutohet edhe kriza e emigranteve në Bosnjë dhe situata epidemiologjike në vend. BeH nuk e ka njohur ende pavarësinë...
Lajme

E rëndë, ekzekutohet një person para lokalit

Një person është ekzekutuar me armë zjarri në orët e para të mëngjesit të sotëm. Rreth orës 05:45, në fshatin Bradashesh të Elbasanit, në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri para një lokali Bujar Çela, rreth 50 vjeç, banues i fshatit. Grupi hetimor po punon në zbardhjen...
Lajme

Kur do të mund ta tërhiqni 10-përqindëshin nga Trusti

Muajin e kaluar në mungesë kuorumi nuk kishte kaluar Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike nga pandemia COVID-19, ndërsa të enjten Kuvendi i Kosovës do ta hedhë sërish në votim në parim këtë projektligj. Ky Projektligj parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Fondi i Kursimeve Pensinonale (Trusti). Është kjo...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Për ditën e sotme, më 17 shtator 2020 janë paralajmëruar të zhvillohet kjo ngjarje në Kosovë: Avokatja Rina Kika do të deklarohet për media pas përfundimit të seancës gjyqësore për vrasjen e Kujtim Veselit. (Seanca fillon në ora 9.30, prononcimi te Gjykata Themelore, Prishtinë, ora 11.00) Mbahet vazhdimi i seancës...
1 3 4 5 6
Page 5 of 6