archive17 Shtator, 2020 - 10:55

Lajme

Çfarë po ndodh, zyrtarët e Speciales i shkojnë OVL-së në zyrë

Në zyret e OVL-UÇK-së kanë arritur zyrtarë të Dhomave të Specializuara të cilët kanë ardhur për të mësuar më shumë rreth dosjeve pranuara dje nga kjo organizatë. Dy zyrtarët e Dhomave të Specializuara tashme janë në takim me kryetarin e OVL-UÇK-së, Hysni Gucati dhe nënkryetarin Nasim Haradinaj. E pak minuta...
Sporti

Trajneri i skuadrës së njohur angleze pozitiv me Covid-19

Trajneri i skuadrës angleze, Middlesbrough, ka rezultuar pozitiv në testet për koronavirus. Neil Warnock tani është izolim dhe pritet të mungojë në ndeshjen kundër Bournemouth, shkruan Sinjali Sportiv. 71 vjeçari po besohet se është anëtari i vetëm i klubit që ka rezultuar pozitiv për koronavirus. Pjesa tjetër e skuadrës ka...
ShowBiz

Demi Rose thekson trupin perfekt e veshur në fustan të ngushtë

Modelja e njohur, Demi Rose, është ndër figurat më të njohura në skenën ndërkombëtare. Por, pa marrë parasysh jetës së saj luksoze, ajo gjithmonë arrin të marrë vëmendjen e ndjekësve të saj, shkruan portali arbresh.info Rose së fundi, ka publikuar një fotografi, ku shfaqet e veshur me fustan elegant me...
Lajme

OBSH tregon datën kur do t’i kthehemi normalitetit

Kur do t’i kthehemi normalitetit të vjetër? Kjo është pyetja që e bën çdo njeri gjatë kësaj periudhe dhe përgjigjen mundohen që ta japin autoritetet shëndetësore, shkencëtarët dhe qeveritë. Edhe Organizata Botërore e Shëndetësisë ka bërë llogaritjet e veta dhe sipas Soumya Swaminathan, jeta normale nuk do të kthehet para...
Lajme

Humb kontrollin e mjetit, vdes në vend 35-vjeçari

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një 35-vjeçari ka ndodhur mëngjesin e sotëm në afërsi të fshatit Ndërfushaz, Mirditë. Mjeti me të cilin udhëtonte, një “Volkswagen” ka dalë nga rruga e për pasojë ka marrë plagë të rënda shoferi, i cili nuk ka mundur të mbijetojë. Mirditë/Informacion paraprak...
Lajme

Vdes nga koronaviusi farmacisti shqiptar

Një farmacist shqiptar ka humbur betejën me koronavirusin. “BalkanWeb” raporton se ka ndërruar jetë farmacisti korçar, Romeo Zallëmi. Sipas informacioneve, mësohet se Zallëmi ka qenë i shtruar për dy ditë në gjendje të rëndë në spitalin rajonal të Korçës, por edhe pse nën kujdesin intensiv të mjekëve 85-vjeçari nuk ka...
Lajme

“Këto janë tri kushtet kryesore që të arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi”

Ish -komandanti i forcave tokësore amerikane në Evropë, gjenerali Ben Hodges, ka thënë se është rëndësishme që Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian të vazhdojnë të punojnë së bashku dhe t’i kushtojnë vëmendje të vazhdueshme rajonit të Ballkanit Perëndimor. Një nga çështjet kryesore në agjendën transatlantike është mosmarrëveshja në dukje...
Lajme

Kuvendi sot hedhë në votim ligjin e shumëpritur

Kuvendi i Kosovës sot do të hedhë sërish në votim Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, që midis tjerash, parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti. Deputetët do të votojnë edhe rreth dy propozim-rezolutave rreth menaxhimit të pandemisë, asaj të Vetëvendosjes dhe Partisë Demokratike të Kosovës. Votimi i propozim-rezolutës...
1 2 3 4 5 6
Page 4 of 6