archive17 Shtator, 2020 - 15:44

Lajme

Kurti: Ujmani është i Kosovës, kurrë s’ka qenë i Serbisë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se Liqeni i Ujmanit është i Kosovës dhe se nuk ka qenë kurrë i Serbisë. Kurti ka shkruar se Ujmani është pronë e Kosovës dhe pasuri e saj, sipas tij planfikimi dhe ndërtimi i tij u bë me mjetet të Kosovës kur...
Lajme

Zhduket një i mitur në Gjilan

Një person në Gjilan ka raportuar se më datën 15 shtator, djali i tij ( i mitur) është larguar nga shtëpia dhe nuk është kthyer më, shkruan Gazeta Sinjali. Ngjarja raportohet të ketë ndodhur të martën, rreth orës 10:30. Rasti është duke u hetuar nga Policia e Kosovës. “Gjilan 15.09.2020–10:30....
Lajme

Gjuajtje me armë zjarri ndaj një veture në lëvizje në Prizren

Një person ka raportuar dje në polici se përderisa ishte duke lëvizur me veturë një i panjohur ka gjuajtur me armë zjarri në drejtim të tij. Në vendin e ngjarjes janë gjetur tri gëzhoja plumbash, ndërsa përveç dëmeve materiale të veturës nuk ka persona të lënduar. Nuk raportohet për ndonjë...
Lajme

Kishte të kaluar kriminale, si i ndihmuan dy zyrtarë të Komunës së Gjakovës ta ndërrojë identitetin një ish-polici të Kosovës

Rreth katër vjet më vonë, Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Policinë e Kosovës, u ka rënë në gjurmë dy zyrtarëve të Gjendjes Civile në Gjakovë, të dyshuar për tjetërsimin e identitetit të një personi tjetër. Të dyshuarit u prangosën para dy ditësh, ndërsa ngjarja dyshohet se...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6