archive17 Shtator, 2020 - 23:27

Lajme

Zjarrëfikësit edhe në këto orë të vona nuk po gjejnë qetësi

Po vazhdojnë zjarret nëpër fushat e malet e Kosovës. Zjarrëfikësit edhe në këto orë të vona nuk po gjejnë qetësi për shkak të zjarreve nëpër fusha e male, shkruan Indeksonline. Përmes një njoftimi nga Organizata Vullnetare Zjarrëfikëset dhe Shpëtimit, shihet se ata janë duke intervenuar. “Temperaturat e larta-thatësira të mëdha-faktori...
Interesante

A ka jetë pas vdekjes?

A ka jetë pas vdekjes? Pas çdo rasti vdekje, ne me vetëdije ose jo, mendojmë për pas-vdekjen. Besimtarët besojnë se ka një jetë tjetër, madje me të kompletuar dhe më të bukur se sa kjo jetë. Ndërsa, ata që nuk besojnë, kujtojnë se pas vdekjes, gjithçka mbaron dhe pas saj...
Lajme

Erdogan tregon se çfarë do Turqia në Ballkan

Teksa në Bruksel shprehin shqetësim për ndikimin turk në rajonin e Ballkanit, presidenti Rexhep Taip Erdogan duket i vendosur për të vijuar me të njëjtën strategji. Për t’i kthyer shpinën Ballkanit ai vendos disa kushte për Perëndimin. “Thonë çfarë do Turqia në Ballkan? Po ju përgjigjem me pyetje. Nëse ne...
Lajme

Vulin paralajmëron Bosnjën rreth njohjes së Kosovës

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin ka deklaruar të enjten se anëtarët boshnjakë dhe kroatë të presidencës tripalëshe të Bosnjës kanë dëshmuar se ata duan ta shohin Serbinë “të copëtuar”, kur votuan për njohjen e Kosovës, duke e pyetur më pas presidentin e Serbisë se edhe sa kohë është i...
Lajme

Plagosja në Gjilan, Policia jep detaje për të dyshuarin

Është arrestuar një 45-vjeçar si i dyshuar për plagojsen që ndodhi sonte në fshatin Malishevë të Komunës së Gjilanit, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin e kanë bërë të ditur për Gazetën Sinjali nga Policia rajonale e Gjilanit, ku kanë njoftuar se i lënduari, 38 vjeçar është dërguar për trajtim në Emergjencën...
Shëndeti

Kura kundër Covid-19

Ndërsa pandemia COVID-19 vazhdon të përhapet duke infektuar e shkaktuar vdekje, ende nuk ekziston një ilaç që lehtëson simptomat ose e kuron sëmundjen. Por, drejtuesit e një eksperimenti në laboratin Regneron thonë se janë shumë pranë zbulimit të atij që mund të jetë ilaçi i parë kundër sëmundjes ngjitëse, ndonëse...
Lajme

Vetaksident trafiku, dy të rinj bëhen për spital

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në Fier të Shqipërisë, me ç’rast dy persona kanë mbetur të lënduar, transmeton Gazeta Sinjali. Policia bën të ditur se ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:15, në fshatin Shënpjetër. Sipas policisë, drejtuesi i veturës A.A., 22 vjeçar, ka humbur kontrollin gjatë lëvizjes dhe ka...
précis

Thënie nga Piovano Arlotto

Më poshtë po ju sjellim 10 nga thëniet më të famshme të Piovano Arlotto-s: - “Nëse dëshiron që i lirë të jesh, mos kërko çfarë s’mund të kesh.” - “Nëse jeton sipas nevojave, kurrë s’do të jesh i varfër; nëse jeton sipas qejfit, kurrë s’do të jesh i pasur. Sepse...
Lajme

Plagoset një person në Gjilan

Një person është plagosur në Komunën e Gjilanit, përkatësisht në fshatin Malishevë. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Ismet Hashani i cili ka deklaruar se viktima është qëlluar me armë zjarri në këmbë. Ai deklaron se ende nuk kanë njohuri në lidhje me motivet e këtij incidenti....
1 2 3 6
Page 1 of 6