archive14 Shtator, 2020 - 23:36

Lajme

“Zv.ministri pa diplomë duke e inspektuar ditën e parë të shkollës, a vet edhe dy javë ia nis shkollës”

Zëvendësministri i Arsimit, Driton Bardheci, gjatë ditës së sotme ka inspektuar fillimin e fiti të ri shkollor, raporton Korrespodenti. Lidhur me këtë ngjarje, drejtori i Gazetës Insajderi, Parim Olluri ka ironisuar përmes një statusi në profilin e tij në facebook, duke pasur parasysh se edhe vet Driton Bardheci ende nuk...
Lajme

​Përkujtohen 600 viktimat e COVID-19 në Kosovë

Me rastin e gjashtëmujorit nga shpërthimi i pandemisë me koronavirus në Kosovë, sonte Komuna e Prishtinës ka ndriçuar ndërtesën e Bibliotekës Kombëtare për të kujtuar të gjitha jetët që i mori kjo sëmundje e rrezikshme dhe për të nderuar personelin shëndetësor që janë në vijën e parë të frontit. Po...
Lajme

Çka ndodhi në takimin e tre liderëve të koalicionit?

Liderët e koalicionit qeverisës, Isa Mustafa (LDK), Ramush Haradinaj (AAK) dhe Fatmir Limaj (Nisma), janë takuar sot për dy orën në ndërtesën e qeverisë me kryeministrin, Avdullah Hoti, njoftoi Transmetuesi Publik i Kosovës. Në një deklarim të shkurtë para mediave, kreu i Nismës, Fatmir Limaj, tha se ishte një takim...
Lajme

Haziri: Albin Kurti nuk diti të menaxhojë suksesin

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka deklaruar se ish-kryeministri nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti nuk ka ditur të menaxhojë suksesin e arritur në zgjedhjet e tetorit. Ai në emisionin Prime Time në Kanal10 ka thënë se Albin Kurti dështoi të shtyjë mos pajtimet e brendshme...
Lajme

Syla për mërgimtarët: Patriotizmi nuk blehet në ‘rent a car’, pa neve nuk do bënit kurrgjë

Analisti politik dhe gazetari, Valon Syla, ka kritikuar sërish shqiptarët të cilët jetojnë në diasporë, duke thënë se Amerika ka intervenuar t’i shpëtojë dhe t’i çlirojë shqiptarët që jetojnë në Kosovë, jo ata që jetojnë sigurt në diasporë. Ai ka thënë se nëse në Kosovë nuk do jetonin shqiptarët, diaspora...
ShowBiz

Teuta jep lajmin që prisnin tash e kaq kohë!

Sezoni i ri televiziv do e risjellë në ekran si moderatore një prej figurave më të dashura për publikun. Fjala është për aktoren Teuta Krasniqi. Dyshimet nisën nga një paralajmërim “së shpejti”. Ne të Prive.al kontaktuam Teutën e cila na konfirmoi – pas një pauze disa vjeçare një nga formatet...
Biznes

Jap rroga rreth 300 euro, por s’ka të interesuar për punë

Pronari i një biznesi në Prishtinë thotë se i është dashur ta mbyllë lokalin për shkak të mungesës së punëtorëve. Ai ankohet se pavarësisht pagës që ofron, nuk ka të interesuar për punë Qe katër ditë thotë se e ka mbyllur lokalin ku shiste produkte të mishit. Krejt kjo, sipas...
Lajme

Presidentit Thaçi do t’i kontrollohet pasuria nga shteti

Rreth 950 zyrtarë të lartë publikë do t’i nënshtrohen kontrollit të plotë të pasurisë nga Agjencia Kundër Korrupsionit. Në mesin e zyrtarëve që do t’i kontrollohet pasuria edhe njëherë është edhe Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Përmes një shorti publik janë caktuar emrat e zyrtarëve publikë që do t’iu bëhet...
Lajme

Përfundon takimi i liderëve të partive të koalicionit qeverisës

Kryeministri Avdullah Hoti është takuar sot me liderët dy partnerëve të koalicionit qeverisës, Ramush Haradinajn e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Fatmir Limajn e Nismës Socialdemokrate. Pas përfundimit të takimit, kreu i Nismës ka deklaruar se takimi ishte “i rregullt” dhe në kuadër të një nisme të partnerëve të...
1 2 3 4
Page 1 of 4