archive13 Shtator, 2020 - 16:11

Lajme

Rrënohet një pjesë e objektit të Komunës së Mitrovicës

Inspektorët komunalë të Mitrovicës sot kanë filluar me rrënimin e aneksit të objektit të Komunës prapa objektit banesor, në sheshin “Mehë Uka”, që dikur shërbente si ngrohtore për shtëpinë e mallrave “Lux”. Sipas njoftimit të Komunës së Mitrovicës, ky rrënim është kryer pas konstatimit të rrezikshmërisë nga ana e Inspekcionit,...
ShowBiz

Publikohet “Dy Zemra” nga Butrinti e Nora, mos e humbisni

Superhiti i Butrint Imerit dhe Nora Istrefit që do ju shoqërojë këto ditë të fundit vere, sapo u lansua në platformën Youtube. Projekti ishte paralajmëruar kohë më parë nga të dy artistët. Videoklipi i këngës është realizuar nga Cinegr8, me tekst të vetë artistit në bashkëpunim me Gjikon. “Dy zemra”...
Lajme

Aksident fatal në Rrugën e Kombit, humb jetën një person

Një person nga Prizreni humbi jetën sot në një aksident trafiku në Rrugën e Kombit, njofton Policia e Shqipërisë. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Mirëditës, me ç’rast motori ku ndodhej tashmë viktima u godit në lëvizje nga një veturë nga Kosova që drejtohej nga një ferizajas. “Në aksin rrugor...
Lajme

Labinot Tahiri i del në mbrojtje të Albin Kurtit, thotë se nuk është anti-amerikan – ka një mesazh për kundërshtarët e tij

Ish-deputeti i Parlamentit të Kosovës, Labinot Tahiri i ka dal në mbrojtje liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Tahiri nuk beson se ish-kryeministri i Kosovës është anti-amerikan, transmeton Indeksonline. Përmes një statusi këngëtari i njohur ka kërkuar nga kundërshtarët e Kurtit që të bëjnë diçka për rinin e Kosovës dhe...
Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Për ditën e nesërme, më 13 shtator 2020 janë paralajmëruar të zhvillohet kjo ngjarje në Kosovë: Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASh) organizon konferencë për media me rastin e fillimit të vitit shkollor 2020/2021 në kushte pandemie. (MASh – kati I, ora 11:00) /Korrespodenti...
1 2
Page 2 of 2