archive10 Shtator, 2020 - 23:44

Lajme

Sherr në një lokal, plagoset pronari dhe tre djemtë

Një konflikt për motive të dobta ka çuar në plagosjen e një 65-vjeçari dhe tre djemve të tij në lokalin në pronësi të tyre në lagjen “Visarion Xhuvani” në Elbasan. Policia njofton se rreth orës 19:15, si pasojë e një konflikti të çastit për motive të dobëta midis disa shtetasve...
Lajme

Kush do jetë kryeminsitri i ri në Mal të Zi?

Dritan Abazoviç, mbajtësi i listës së koalicionit “E Zezë në të Bardhë”, tha se ai personalisht beson se kryeministri i ri malazez duhet të jetë dikush me “orientim civil, progresiv i cili do të ishte një reklamë e mirë për Malin e Zi dhe në botë në vetë Malin e...
Lajme

Mikrobiologu Lul Raka ka një njoftim të rëndësishëm

Kryesuesi i Bordit Këshillëdhënës në Luftën Kundër COVID-19, Lul Raka në intervistën e realizuar me kryeredaktorin e Telegrafi.com, Muhamet Hajrullahu, në emisionin “Përballje”, ka folur për situatën pandemike në Kosovë, për valën e dytë të përballjes me pandeminë, për hapjen e teatrove e kinemave, për sport si dhe për hapjen...
Lajme

Rrëfimi për gruan nga Skënderaj që u plagos rëndë nga burri i saj

Mëngjesin e së martës, Q.R. 36-vjeare, nga fshati Klinë e Poshtme e Skënderajt, u dërgua urgjentisht për në Qendrën e Mjekësisë Familjare të këtij qyteti. Në trupin e saj, kryesisht në pjesën e abdomenit, kishte dhjetëra plagë të shkaktuara nga një thikë. Lëndime jo të lehta trupore kjo 36-vjeçare kishte...
1 2 3 5
Page 1 of 5