archive9 Shtator, 2020 - 23:26

Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Për ditën e nesërme, më 10 shtator 2020 janë paralajmëruar të zhvillohen këto ngjarje në Kosovë: Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, takohet me homologen e tij shqiptare Etilda Gjonaj. (Ministria e Drejtësisë, Tiranë, ora 11.00. Pas takimit mbahet konferencë e përbashkët për media në Ministrinë e Drejtësisë, Bulevardi “Zog I”,...
Lajme

Bima mjekësore që ju duhet për shëndetin e stomakut dhe trurit

Gjethet e mentes konsiderohen si një barishte aromatike për pije të caktuara ose për qetësimin e stomakut. Në të vërtetë, gjethet e mentes ofrojnë një pasuri të madhe vlerash, mineralesh, vitaminash dhe përfitimesh shëndetësore që shkojnë përtej qetësimit të stomakut. Studimet shkencore, të cilave u referohet AgroWeb.org, kanë konfirmuar se...
Lajme

Erdogan zhvillon bisedë telefonike me Thaçin dhe Vuçiqin

Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan ka realizuar një bisedë-telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Kjo u bë e ditur në një publikim në rrjetin social Twitter, në faqen zyrtare të presidencës turke. Në të njëjtin njoftim theksohet se Erdogan ka biseduar me presidentin Thaçi, si dhe presidentin e Serbisë,...
Lajme

Grushton ish të dashurën në Gjakovë, nuk e pranon ndarjen nga ajo

Një person ka sulmuar fizikisht një femër në Gjakovë, dje afër një qendre tregtare, shkruan Gazeta Sinjali. Sinjalizues të Gazetës Sinjali bëjnë të ditur se i dyshuari (emër i njohur për redaksinë), ka goditur viktimën dje në parkingun e një qendre tregtare. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar edhe...
Lajme

Pas disa ditësh gjendet e mitura, deklaron se ishte te një shoqe

Sonte është gjetur një e mitur në rrugën “Vëllezërit Maliqi” në Gjilan, e cila ishte zhdukur para katër ditësh. Burime të Gazetës Sinjali bëjnë të ditur se e mitura është dërguar në Qendrën për Punë Sociale, ku është intervistuar. Sipas të njëjtave burime, e mitura kishte deklaruar se gjatë këtyre...
Lajme

Rusia e mbështet Marrëveshjen e Uashingtonit

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov ka folur sot në lidhje me marrëveshjen në Uashington midis Kosovës dhe Serbisë. Ai tha se Rusia e trajton atë si një marrëveshje të arritur midis atyre palëve dhe se ajo ishte bërë në interes të zgjidhjes së situatës. Lavrov tha sot, duke iu...
1 2 3 5
Page 1 of 5