archive8 Shtator, 2020 - 12:15

Lajme

Trump: Gjermania është shumë e dobët…!

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha të hënën se do ta përkrahte Gjermaninë për t’u tërhequr nga një projekt i madh me Rusinë për furnizim me gaz pas dyshimeve për helmimin e një kritiku të Putinit. Sidoqoftë, presidenti amerikan tha se Berlini mund të jetë shumë i dobësuar...
ShowBiz

Shakira, 43 vjeçarja me linjat e përkryera!

Është prej artisteve më të famshme në botë dhe ndonëse me një karrierë të gjatë ajo ende është në top formë. Këngëtarja latine, Shakira është një dëshmi që mosha është vetëm numër pasi ajo vazhdon të ketë linjat që secila femër do të dëshironte. 43 vjeçarja nga Kolumbia edhe në...
Lajme

VV merret edhe sot me Hotin, thonë se bëri 5 gabime te Trumpi

Lëvizja “Vetëvendosje” ka vazhduar me kritika ndaj marrëveshjes së nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë. Sipas tyre, kryeministrti, Avdullah Hoti bëri pesë gabime. “Kryeministri i paligjshmën e jolegjitim tha se po shkonte në Uashington për njohje reciproke, por u kthye me shumë dëme për Republikën e pa njohjen e saj. Pra,...
Lajme

Kjo lagje në Prishtinë sot do mbetet pa rrymë

Lagjja Pejton në kryeqytet do të mbetet sot pa energji elektrike nga ora 9:00 deri në 21:00. Sipas njoftimit nga KEDS-i kjo do të bëhet për shkak të zëvendësimit të një transformatori të vjetër me një të ri. KEDS-i thotë se punime në interval të njëjtë po bëhen edhe në...
Lajme

Qyteti i Kosovës ‘shëndrrohet’ në një Lazart të vogël

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme në fshatin Drensik të Klinës ka hasur në 41 bimë të dyshuara narkotike të madhësive të ndryshme. “Aty në afërsi janë takuar dy meshkuj kosovarë, ku njëri është arrestuar, ndërsa tjetri ka arrit të ik dhe më vonë është arrit...
Lajme

KUJDES: Po thyhen më të madhe veturat në Prishtinë

Ditëve të fundit është raportuar për dëmtime masive të veturave në Prishtinë. Ka disa ditë që qytetarët po i gjejnë veturat e tyre të dëmtuar, shkruan Reporteri. Një nga ta ka publikuar edhe disa fotografi dhe pamje nga personi që ia ka dëmtuar veturën. Akti është është kryer gjatë natës....
Lajme

E rëndë: Rrëzohet aksidentalisht nga skela, vdes 28-vjeçari

28-vjeçari Erild Gazeli ka vdekur pasi është rrëzuar aksidentalisht nga skela. Ngjarja ka ndodhur në Krastë të Fushë-Krujës. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme, ndërsa mësohet se Policia ka arrestuar për ngjarjen një 46-vjeçar, pasi i riu ka ndërruar jetë teksa ka qenë duke punuar në banesën e tij, ku...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5