archive8 Shtator, 2020 - 17:14

Lajme

Komuna e Obiliqit ndër komunat e para me performancë të lartë komunale

Komuna e Obiliqit është renditur ndër komunat e para me performancën më të mirë në Grantin e Performancës të Ministrisë së Administratës dhe Pushtetit Lokal për vitin 2019. Ky vlerësim dëshmon qartë qeverisjen e mirë,transaprente dhe përkushtimin e vazhdushëm të Kryetarit Gashi në ngritjen e cilësisë se mirëqenies së qytetarëve...
Lajme

Asnjë i vdekur nga Covid-19 në 24-orët e fundit, reagon Zemaj

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, po thotë se lajmi se në Kosovë nuk ka pasur të vdekur nga COVID-19, gjatë 24 orëve të fundit, nuk e zbeh përkushtimin e tij, personelit mjekësor dhe të gjithë atyre që janë të përfshirë në luftën me pandeminë Zemaj ka shkruar në Facebook se...
Lajme

Lajm i mirë: Asnjë i vdekur me Covid-19 në 24 orët e fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK), njoftoi sot se gjatë 24 orëve të fundit, nuk është regjistruar asnjë i vdekur nga Koronavirusi. Gjatë 24 orëve të fundit, poashtu janë regjistruar 97 raste të reja të të infektuarve me Koronavirus pas testimit të 481 mostrave të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi...
Lajme

Gjendet i vdekur një person, në Mitrovicë

Një person rreth 55-vjeç është gjetur pa shenja jete në një banesë në lagjen “Ilirida” të Mitrovicës. Njësitet përkatëse të Policisë së Kosovës kanë dalë në vendin e ngjarjes bashkë me ekipin e mjekëve, të cilët kanë konstatuar së bëhet fjalë për vdekje natyrale. IndeksOnline ka kontaktuar zëdhënësin e Policisë...
Lajme

Ndotja e mjedisit shkakton 13% të vdekjeve në Evropë

Luftimi i ndotjes së mjedisit është kyç për përmirësimin e shëndetit dhe mirëqenies së qytetarëve në Evropë, veçanërisht për grupet e ndjeshme si fëmijët, të moshuarit dhe njerëzit më të varfër, thotë Agjencia Evropiane e Mjedisit (EEA). Ndotja e mjedisit përmendet si shkaktare e 13 për qind të vdekjeve në...
Lajme

E dhimbshme: Vdes babai i deputetit të LDK-së

Deputeti i LDK-së, Arben Gashi sot marrë një lajm të hidhur. Babai i tij ka ndërruar jetë, transmeton Indeksonline. Lajmin e ka bërë të ditur vëllai i deputit, Flamur Gashi në një postim në Facebook. “Më vrau në zemër dhe ma këputi shpirtin, kjo ikje e jotja. Emri, vepra dhe...
Lajme

Infektologu Tolaj: Ja pse po bie numri i të infektuarve

Kosova do të vazhdojë të përballet edhe për disa javë me shifra të njëjta të të infektuarve me Covid 19. Infektologu, Ilir Tolaj shprehet se vendi është në gjysmë të rrugës për ta fituar betejën me virusin. Deklaron se shifrat më të ulëta të ditëve të fundit, vijnë si rezultat...
Lajme

Përçarja brenda koalicionit, ky është lajmi i fundit nga AAK-ja

Deputeti i AAK’së, Bekë Berisha i tha Gazetës Express se partia e tij janë duke mbajtur mbledhje të kryesisë dhe në shqyrtim ndër të tjera është edhe pozita e AAK’së në qeverinë Hoti. Mbrëmë kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj ka kritikuar ashpër kryeministrin Hoti për takimin e nivelit të lartë...
1 2 3 4 5
Page 2 of 5