archive8 Shtator, 2020 - 22:37

Lajme

E papritur: Visar Imeri e mbron Albin Kurtin, kritikon Grenellin

Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka dalur kundër deklaratës së Emisarit Special i ShBA-së, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, i cili tha se ish-kryeministri Albin Kurti vazhdimisht del kundër qëndrimeve të Amerikës, shkruan GazetaBlic. Në “Debat Plus”, Ymeri tha se Grenell e ka gabim dhe se Albin Kurti nuk...
Lajme

Grenell: Albin Kurti është gjithmonë kundër Amerikës

Emisari Special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell i ka reaguar ashpër ndaj liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti, shkruan Gazeta Metro. Grenell ka shkruar se një gjë është e sigurt, se Albin Kurti është kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ai ka shkruar në Twitter se Kurti ishte edhe kundër dy...
Lajme

Anëtari i Presidencës së Bosnjës kërkon seancë për njohjen e Kosovës

Anëtari kroat i Presidencës trepalëshe të Bosnje e Hercegovinës, Zhelko Komshiq, ka kërkuar që të mërkurën të mbahet seancë e jashtëzakonshme e Kreut Kolektiv të Shtetit mbi propozim-vendimin për njohjen e Republikës së Kosovës. Në anën tjetër, Millorad Dodik, anëtar serb i Presidencës, kërkoi që po nesër të zhvillohet një...
Lajme

Si u vendos eksplozivi në lokalin te Rruga C, dalin pamjet

Në orët e hershme të mëngjesit të së martës, një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një lokal që ndodhet në “Rrugën C” në kryeqytet. Eksplozivi i vendosur në hyrje të lokalit ka shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale, mirëpo fatmirësisht asnjë person nuk është lënduar. Në video shihet qartë se...
1 2 3 5
Page 1 of 5