archive7 Shtator, 2020 - 23:16

Lajme

Vetëvendosje thirrje PDK-së e AAK-së ta rrëzojnë Hotin nga pushteti

Partia Demokratike e Kadri Veselit ka shprehur shqetësimin e saj për marrëveshjen e nënshkruar në Uashington nga kryeministri Avdullah Hoti, për çka ka nisur mbledhjen e nënshkrimeve për mbajtjen e një seance të jashtëzakonshme. Shqetësime për marrëveshjen sonte shprehu edhe kreu i AAK-së, partia e të cilit është në bashkëqeverisje...
Lajme

“Është kërkesa e Trump, pranojeni”, Driton Selmanaj tregon prapaskenat në Shtëpinë e Bardhë

Pjesëmarrja në Minishengenin Ballkanik është një pikat e marrëveshjes së nënshkruar mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë. Zv/Kryeministri i Kosovës Driton Selmanaj, në një lidhje direkte për emisionin “Opinion” në Tv Klan, ka treguar se cilat kanë qenë bisedimet për këtë çështje, për të cilën Kosova kishte refuzuar...
Lajme

Austri: Familjet me tre fëmijë do t’i marrin nga afro 2100 euro

Kancelari austriak, Sebastian Kurz, e ka “liruar dorën” e buxhetit qeveritar, duke subvencionuar në mënyra të ndryshme për të ndihmuar familjet në Austri kundër krizës ekonomike me Covid -19. Përveç 450 euro shtesë për të gjithë ata që janë të lajmëruar në Entin e Punësimit(AMS) nga 1 maj – më...
Lajme

Aksident tragjik në Orllat, humb jetën një person

Një aksident trafiku ka ndodhur në rrugën Prishtinë-Pejë, në fshatin Orllat. Nga ky aksident, fatkeqësisht e ka humbur jetën një person. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Arlinda Rexhepi ka dhënë detaje nga aksidenti. “Me datë 07.09.2020 rreth orës 20:00 në fshatin Orllat, konkretisht në drejtimin Prishtinë- Pejë, është raportuar për...
Lajme

Thaçi në Open: Ja pse u hoq pika për njohjen e Kosovës

Presidenti Hashim Thaçi i ftuar në emisioni “Open” ka folur rreth marrëveshjes së arritur më 4 shtator në SHBA mes Kosovës dhe Serbisë. Sipas Thaçit marrëveshja është një arritje dhe një fitore e Amerikës dhe çdo fitore e Amerikës sipas tij është fitore e shqiptarëve. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi...
Lajme

A do hapën shkollat me 14 shtator?

Deri më 14 shtator, do të përfundojnë përgatitjet e nevojshme, në mënyrë që viti i ri shkollor të nis pa vonesa të reja, zotohet Ministria e Arsimit. Mësimi, sipas planeve të prezantuara, do të bëhet me faza të caktuara për të gjitha nivelet e arsimit para universitar. Përgjithësisht shkollat janë...
Lajme

Edhe një dorëheqje te NISMA, jep dorëheqje kandidati për deputet

Kandidati për deputet nga radhët e Nismës Socialdemokrate në zgjedhjet e fundit, Gëzon Berisha ka dhënë dorëheqje nga gjitha strukturat e partisë. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Berisha në profilin e tij. Ai ka thënë se po largohet nga Nisma për shkak të obligimeve familjare. Berisha ka thënë...
Lajme

Kërcënohet me jetë gazetari Ermal Panduri

Gazetari Ermal Panduri është kërcënuar me jetë nga një person. Këtë e ka bërë të ditur vet Panduri përmes një shkrimi në Facebook, ku ka publikuar në profilin e personit që e ka kërcënuar dhe mesazhin që ka marr nga ai. Postimi i Pandurit: Ky djali po më kërcënon me...
Lajme

Palestina reagon pas paralajmërimit për hapjen e ambasadës së Kosovës në Jerusalem

Udhëheqja palestineze deklaroi se do të ndërpresë marrëdhëniet me vendet që hapin ambasadë në Jerusalem ose transferojnë ambasadën nga Tel-Avivi në Jerusalem. Sekretari i përgjithshëm i Organizatës për Çlirimin e Palestinës, Saib Ureykat në një deklaratë në Twitter, pa përmendur emër, paralajmëroi Serbinë që mori vendim për të transportuar ambasadën...
1 2 3 6
Page 1 of 6