archive6 Shtator, 2020 - 14:03

Lajme

Rrahje dhe therje me thikë në Prishtinë

Një rrahje ka ndodhur dje në mbrëmë në mes të disa personave në Prishtinë, ku si pasojë dy viktima meshkuj kanë pësuar lëndime. Njëri prej viktimave kishte marrë lëndime të rënda trupore nga ndonjë mjet i mprehtë – thikë. Të lënduarit janë dërguar për tretman mjekësor në QKUK dhe sipas...
Lajme

Një punëtor bie nga një ndërtesë në Prishtinë

Policia e Kosovës njofton se një punëtor në Prishtinë ka rënë nga lartësia e një ndërtese derisa ishte duke punuar. Sipas raportit 24-orësh, ngjarja ka ndodhur në rrugën “Bill Klinton”. Punëtori është duke marrë tretman mjekësor. “Është raportuar se viktima mashkull kosovar ishte dërguar në QKUK- për shkak se derisa...
Lajme

Mësuesja ndërron jetë nga koronavirusi gjatë mësimit online

Një pedagoge universiteti në Argjentinë ndërroi jetë nga koronavirusi pasi hasi problem me frymëmarrje ndërsa ishte duke mbajtur një leksion online për studentët e saj. 46-vjeçarja Paola de Simone, e cila jepte lëndën e politikës dhe marrëdhënieve ndërkombëtare në universitetin e Buenos Aires në Argjentinë ndërroi jetë për shkak të...
Lajme

Ardian Maraj kërkon ndihmë, ai vuan nga një sëmundje e rëndë

Ardian Maraj vuan nga “Neuralgia Perstens Thoracis”. Pas disa operacioneve të vazhdueshme, ai ka kërkuar ndihmë për terapinë e rekomanduar nga doktorët e Turqisë, të cilët edhe e kanë operuar para disa ditësh. Derisa ka treguar se ndjen dhimbje të papërballueshme, ai ka bërë thirrje që të gjithë njerëzit me...
Shëndeti

Vaksina kineze kundër COVID-19 testohet në Serbi

Kina dhe kompania farmaceutike “Sinovac Biotech”, kanë bërë të ditur se edhe katër shtete janë pajtuar të marrin pjesë në fazën e fundit të vaksinave kundër koronavirusit. Serbia dhe Pakistani janë në mesin e shteteve të reja që janë pajtuar të marrin pjesë në fazën e tretë të testimeve. Kompanitë...
1 2
Page 2 of 2