archive5 Shtator, 2020 - 14:37

Lajme

Burri rrah gruan me grushta e shkelma në Gjilan

Një rast i dhunës në familje raportohet të ketë ndodhur në orët e para të së shtunës në Gjilan. Burime të Gazetës Sinjali brenda Prokurorisë Themelore në Gjilan bëjnë të ditur se një person ka sulmuar fizikisht gruan me të cilën po bashkëjetonte, për shkak të një mosmarrëveshje që kishin...
Lajme

Vjosa Osmani rendit dëmet nga marrëveshja në Shtëpinë e Bardhë

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ka dhënë dy vlerësime për marrëveshjen e arritur në Shtëpinë e Bardhë mes Kosovës dhe Serbisë. Së pari, e ka përshëndetur njohjen e ardhur nga Izraeli e ndërmjetësuar nga Donald Trump dhe e konfirmuar nga një telefonatë ndërmjet Avdullah Hotit dhe Kryeministrit izraelit, Benjamin Netaynjahu....
Lajme

“Nuk do ketë lirim të masave edhe për disa javë”

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se nuk do të ketë lirim të masave edhe për disa javë, raporton Express. “Jemi të vetdijshëm se presioni për të liruar veprimtari të tjera është në rritje e sipër sidomos nga bizneset, banjat rehabilituese, ndryshime të orareve të qarkullimit, kinematë dhe verpimtari...
Lajme

Masat kundër Covid-19, ky është lajmi i fundit nga Zemaj

Komiteti për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente me COVID-19 mbajti takimin e radhës. Në këtë takim është diskutuar edhe për lirimin apo shtrëngimin e masave. Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se jemi në fazë delikate dhe se duhet të ulet edhe më tej lakorja e infektimeve dhe...
Lajme

Çfarë folën Hoti dhe Netanyahu në prezencë të Trump, publikohën pamje

Kryeministri Avdullah Hoti pas nënshkrimit të marrëveshjes për normalizimin ekonomik mes Kosovës dhe Serbisë nën prezencën e presidentit Donald Trump, ka pasur një bisedë telefonike nga zyra ovale e Shtëpisë së Bardhë me kryeministrin e Izraelit, Benjamin Netanyahu. Presidenti Trump aranzhoi bisedën telefonike mes dy kryeministrave për të biseduar rreth...
Lajme

Vala e dytë e koronavirusit, ja çfarë thotë Valbon Krasniqi

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi thotë se përkundër që ka një rënie të lehtë të rasteve me COVID-19, gjendja përsëri mbetet e rënduar. Krasniqi thotë se janë duke bërë përgatitjet edhe për valën e dytë të përhapjes së pandemisë e cila...
Lajme

Babai nuk pajtohej me lidhjen e dashurisë së vajzës, plagosi djalin dhe mbajti peng 10 anëtarët e familjes në Malishevë

Anëtarët e familjes Hasanaj nga fshati Llapqevë i Malishevës, natën e 2 shtatorit, kanë përjetuar tmerrin me sy. Kryefamiljari Nazmiu, nën ndikimin e alkoolit, mori armën e zjarrit dhe plagosi djalin e tij 24 vjeçar Liridonin, ndërsa të ngujuar i mbajti 10 anëtarët e shtëpisë së tij, derisa policia arriti...
Interesante

Moment tronditës: Një pasagjer shëtitet në krah të aeroplanit

Të gjithë e kemi provuar zhgënjimin e të qenit mbërthyer në një aeroplan, kaq afër fundit të udhëtimit, por megjithatë jemi të detyruar të presim ndërsa zgjidhet ndonjë problem teknik. Por ndërsa mendja e shëndoshë ndalon shumicën e njerëzve të hapin dyert vetë, një pasagjer në Ukrainë me sa duket...
Lajme

Delegacioni i Kosovës arrin në Bruksel, ja temat të cilat do të diskutohen

Gjatë ditës së djeshme drejt Brukselit është nisur edhe një delegacion i Kosovës për bisedime me palën Serbe. Këtë për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar këshilltari i kryeministrit Hoti, Xhavit Beqiri, i cili ka thënë se pjesë e këtij delegacioni është Muhamet Mustafa, Gazmend Qorraj, Shqiprime Dervisholli dhe Ibrahim Makolli....
1 2 3 4 5
Page 3 of 5