archive5 Shtator, 2020 - 19:23

Lajme

Grenell godet rëndë Vjosa Osmanin, ja çka i thotë

Emisari Special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka qenë i ashpër me kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, për reagimin e saj rreth marrëveshjes së arritur dje në Washington, shkruan Gazeta Metro. Kryeparlamentarja Osmani në postimin e saj ka shkruar se Kosova nuk përfitoi ato çfarë është dashur, përfshirë...
ShowBiz

Kush është vajza që do ta përfaqësojë Kosovën në Venezuelë?

Të Hënën më datë 01 Shtator është përzgjedhur fituesja e Miss Grand Kosova 2020. Ky eveniment i cili organizohet çdo vit nga Sherif Pacolli, këtë herë është bërë në formë jo të zakonshme për dallim nga herët tjera. Përzgjedhja e vajzave është bërë online për shkak të pandemisë kjo ngjarje...
Lajme

Turqia vazhdon me donacione për Forcën e Sigurisë së Kosovës

Në kuadër të Marrëveshjes për Bashkëpunim Financiar Ushtarak, Forcat e Armatosura të Turqisë (TSK) dhuruan veshmbathje ushtarake në vlerë prej rreth 910.000 dollarë për Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK), raporton Anadolu Agency (AA). Në ceremoninë e dorëzimit të donacionit në kazermën "Adem Jashari" të FSK-së në Prishtinë, morën pjesë...
Lajme

117 raste të reja me COVID-19, janë nga këto qytete

131 TË SHËRUAR DHE 117 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 464 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 117 raste...
Lajme

Haradinaj-Stublla dhe Selimi takim miqësor me Richard Grenell

Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla dhe Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi kanë zhvilluar një takim miqësor me të deleguarin presidencial për dialog, Richard Grenell. Haradinaj-Stublla thotë se e falënderuan Grenell për angazhimin e tij për ta mbajtur lartë Kosovën në agjendën amerikane, njofton Klan Kosova. ”E falënderuam për...
Lajme

Veseli flet për marrëveshjen në Shtëpinë e Bardhë: Delegacioni kosovar rrëshqiti në bisedime teknike

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, deklaroi se delegacioni i Kosovës për bisedime me Serbinë ka kaluar nga bisedimet shtetërore për finalizim të marrëveshjes, në bisedime për copëza të territoreve të cilat janë në menaxhimin e Republikës së Kosovës. Një ditë pas nënshkrimit të marrëveshjes së quajtur për...
1 2 3 4 5
Page 2 of 5