archive4 Shtator, 2020 - 23:48

Lajme

Gazetari i RTK’së lë intervistën në gjysmë, konfrontohet verbalisht me provokuesin që thirri “Kosova është Serbi”

Gjatë ditës së sotme është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë në Ëashington, teksa gjatë raportimit gazetari i RTK-së, Ridvan Berisha është provokuar. Protestuesit serbë në SHBA kanë provokuar gazetarin, Berisha me “Kosova është Serbi”. Reagimi i tij ishte i menjëhershëm duke iu drejtuar se “Kosova është e pavaruar”. https://www.facebook.com/244740438984078/posts/2313335295457905/...
Sporti

Ky është klubi i ri i Bersant Celinës

Skuadra e Ligue 1, Dijon ka arritur një marrëveshje me klubin e Swansea për të nënshkruar me mesfushorin kosovar, Bersat Celina, raporton L’Equipe. Çmimi i transferimit nuk është zbuluar, transmeton Sinjali Sportiv. Një kontratë 4-vjeçare është në përfundim e sipër për 23-vjeçarin, i cili do t’u nënshtrohet testeve mjekësore në...
Lajme

Vdes i riu që u ther me thikë në Ferizaj

Një 24-vjeçar në Ferizaj ka vdekur pasi është therur më thikë sot në ora 20:15. Viktima ishte dërguar në Emergjencën e Ferizajt, por nuk kishte arritur që t’u mbijetojë plagëve të marra. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Ferizajt, Agim Gashi, i cili...
Shkencë

Zbulohet varreza e mamuthëve, më e madhja në botë

Punimet për ndërtimin e një aeroporti në Nju Meksiko zbuluan një varrezë masive të mamuthëve, më e madhja në botë. Në të gjithë territorin e kantierit të hapur janë zbuluar mbetje të mamuthëve, dhe puna pezullohet herë pas here. Skeletet e gjigantëve që qindra mijëra vjet më parë kishin pushtuar...
ShowBiz

Kumrije Mustafa dhe Besim Krasniqi publikojnë këngën e tyre më të re “Jam sheqer”

Dueti Kumrije Mustafa dhe Besim Krasniqi kanë publikuar projektin e tyre më të ri, këngën “Jam sheqer”. Ky projekt është realizuar me tekst dhe melodi nga Ilir Berani, ndërsa orkestrimi është bërë te Miti Geci. Xhirimet videoklipit janë realizuar nga “Urban Grafik”, ndërsa është publikuar në Youtube nga ‘Baresha’, raporton...
Lajme

Bërnabiq: Administrata e Trump tregoi efikasitet, rezultatin do ta shohim

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq ka komentuar marrëveshjen ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në Washington. “Unë kam qenë në kontakt të vazhdueshëm me delegacionin tonë, kjo është një marrëveshje rezultatin e së cilës do ta shohim” tha Bernabiq. Kur bëhet fjalë për BE-në, Bërnabiq deklaron se është e vërtetë që administrata...
Lajme

Bashkimi Evropian deklarohet pas marrëveshjes së Uashingtonit

Bashkimi Evropian thotë se e ka në vëmendje nënshkrimin e dokumentit midis Beogradit dhe Prishtinës në Shtëpinë e Bardhë. “Ne mirëpresim palët në Bruksel këtë fundjavë dhe javën e ardhshme për të vazhduar punën tonë në një marrëveshje gjithëpërfshirëse për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, që ka të...
Lajme

Njësia Speciale e patrullon dhe ruan objektin e RTK1, pas kërcënimit se do t’i hidhet në erë objekti

Njësia Speciale është duke patrulluar dhe ruajtuar objektin e RTK1, pas kërcënimit që moren. Lajmin e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha. Ai tha se Policia sontë rreth orës 19:05 ka pranuar një informatë se janë regjistruar thirrje telefonike kërcënuese ndaj objektit medial RTK. “Menjëherë njësitet...
1 2 3 6
Page 1 of 6