archive3 Shtator, 2020 - 11:08

Lajme

Gjilan, burri raporton se i ka humbur gruaja

Një burrë në Gjilan ka raportuar se më 1 gusht bashkëshortja e tij është larguar nga shtëpia dhe nuk është kthyer më, shkruan Gazeta Sinjali. Sipas Policisë së Kosovës rasti është duke u hetuar. Njoftimi i plotë: PERSON I HUMBUR Gjilan 01.09.2020 – 21:10. Me 02.09.2020 ankuesi mashkull kosovar ka...
Lajme

Gjendet një person i vdekur në mes të rrugës

Një person është gjetur i shtrirë në rrugë pa shenja jete dje rreth orës 18:35 në Prizren, shkruan Gazeta Sinjali. Policia e Kosovës njofton se me urdhër të prokuroritr trupi i pajetë është dërguar për obduksion. Njoftimi i plotë: Prizren 02.09.2020 – 18:35. Është raportuar se viktima mashkull kosovar është...
Lajme

Kur pritet të merret vendimi për ndarjen e 10% të Trustit?

Duke qenë se deputetët e Kuvendin të Kosovës janë në pushim deri më 15 shtator, edhe vendimi për për ndarjen e 10% të Trustit ka mbetur pezull, shkruan Gazeta Metro. Nga Trusti Pensional i Kosovës thonë se janë pritur miratimin e ndryshimeve ligjore në Kuvendin e Kosovës që do t’i...
Shëndeti

Vjen një lajm i mirë nga Amerika/ Paralajmërohet shpërndarja e vaksinës kundër Covid-19 në fund të këtij muaji

Qendra Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) u ka kërkuar zyrtarëve të shëndetit publik në të 50 shtetet amerikane të përgatiten për shpërndarjen e një vaksine potenciale të koronavirusit për grupet me rrezik të lartë ndoshta qysh në fund të tetorit, sipas dokumenteve të botuara nga agjencia të...
Lajme

Ish-deputeti lajmërohet pas infektimit me Covid-19

Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Andin Hoti, është shëruar nga COVID-19, shkruan Gazeta Sinjali. Hoti ka thënë se pas dy javësh betejë të rëndë me virusin COVID-19, tashmë është shëruar plotësisht. Në një postim në llogarinë e tij në Facebook, ish-deputeti ka përshkruar disa nga simptomat që ka pasur...
Lajme

E trishtë: Babai tenton ta vrasë djalin e tij 24-vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë rreth orës 23:40 në fshatin Llapqevë të Malishevës, ku një person 61-vjeçar nën ndikimin e alkoolit ka tentuar ta vrasë djalin e tij 24-vjeçar, shkruan Gazeta Sinjali. Pasi është plagosur viktima është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor kurse i dyshuari me urdhër...
Lajme

Mbyllen për qarkullim këto rrugë në Prishtinë

Disa rrugë në kryeqytet janë duke u asfaltuar. Në mëngjesin e sotëm do të fillojnë punët edhe për asfaltimin e rrugës në lagjen “Pejton” në Prishtinë. Për shkak të punimeve që do të bëhen në këtë pjesë, rrugët “Nazmi Mustafa”, “Sejdi Kryeziu” dhe Perandori Justinian” do të jenë të mbyllura...
Lajme

Aksident i rëndë në autostradën Tiranë-Durrës, ka të vdekur

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur këtë mëngjes në autostradën Tiranë-Durrës. Sipas Policisë, mjeti me drejtuesin me inicialet Xh.S. ka aksidentuar mjetin me drejtues, shtetasin E.M., i cili ka ndërruar jetë për shkak të plagëve të marra. Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Polici, ndërsa grupi hetimor vijon punën...
Lajme

Ministria e Shëndetësisë bën të ditura laboratoret e tjera private që u licencuan për testet e COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar për listën e laboratorëve të cilat kanë marrë leje për shërbimin e testimit për SARS-COV 2, përkatësisht për të kryer teste molekulare (RT-PCR) dhe teste serologjike. Listën e radhës të laboratorëve Ministria e Shëndetësisë e bëri të ditur pas shqyrtimit që iu është bërë aplikacioneve...
1 5 6 7 8
Page 7 of 8